Otwarcie sezonu! Możliwe nawet 1200 motocykli na trasie Nowy Sącz, Krynica, Piwniczna, Stary Sącz

Otwarcie sezonu! Możliwe nawet 1200 motocykli na trasie Nowy Sącz, Krynica, Piwniczna, Stary Sącz

moto sącz, otwarcie sezonu 2023, trasa Nowy Sącz, Krynica, Piwniczna, Rytro, Stary Sącz

Jutro (niedziela, 23 kwietnia) oficjalne i zarazem widowiskowe otwarcie sezonu motocyklowego. Kierowcy wyruszą w trasę spod kościoła Matki Boskiej Bolesnej w Nowym Sączu. Pojadą w kierunku Krynicy-Zdroju i dalej – Doliną Popradu aż pod papieski ołtarz w Starym Sączu. Tam o godzinie 13:00 odbędzie się Msza Święta. Inaugurację sezonu zwieńczy spotkanie integracyjne.

Tomasz Tokarz z forum Moto Sącz przyznaje w rozmowie z naszą redakcją, że na trasie Nowy Sącz, Krynica, Piwniczna, Rytro, Stary Sącz, można się spodziewać od 400 do 1200 pojazdów.

– Zbieramy się o godzinie 9:30 na wysokości kościoła Matki Boskiej Bolesnej w Zawadzie. Około godziny 10:00 weźmiemy udział w błogosławieństwie, po czym ruszamy w drogę. Motocyklowa pielgrzymka będzie wiodła przez Krynicę do Muszyny. Tam zrobimy około 30-minutowy postój, aby każdy mógł odpocząć. Potem ruszamy Doliną Popradu w kierunku Piwnicznej aż do Starego Sącza. Tam odbędzie się Msza Święta, a po niej spotkanie integracyjne – mówi Tomasz Tokarz w rozmowie z portalem DTS24, po czym dodaje:

– W zależności od pogody można się spodziewać od 400 do 1200 pojazdów, a może nawet więcej. Ilość może ograniczyć nieznacznie panująca w Europie sytuacja, która sprawia, że pewnie zabraknie tym razem motocyklistów ze Wschodu. Będą pojazdy wszelkiej maści. Podczas spotkania będzie okazja także do przypomnienia najważniejszych aspektów. Na starcie sezonu motory powinny być dobrze sprawdzone. Zawieszenie, przede wszystkim ciśnienie w oponach, nasmarowany łańcuch, hamulec. Całą tą pielgrzymką będziemy rozpoczynać zabawę, ale też przypominać o kwestiach bezpieczeństwa. Zapowiada się ciekawy dzień. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w wydarzeniu – mówi Tomasz Tokarz z forum Moto Sącz.

Czytaj także: Daniel Midas złamał zakaz Romów. W nocy przechadzał się po Limanowej (zdjęcia)

Fot: Moto Sącz

Reklama