Oszustwo za pobraniem. Grybowianka otrzymała paczkę, której nie zamawiała… Policja ostrzega

Oszustwo za pobraniem. Grybowianka otrzymała paczkę, której nie zamawiała… Policja ostrzega

Kurier dostarcza przesyłkę za pobraniem, a Ty niczego nie zamawiałeś? To może być oszustwo  – ostrzega sądecka policja. Mieszkanka gminy Grybów omal nie straciła około 800 zł, gdy jeden z domowników uregulował należność. Później okazało się, że 25-latka niczego nie zamawiała.

Pod nieobecność kobiety do jej domu zapukał kurier z przesyłką za pobraniem. Jeden z domowników odebrał ją i zapłacił 795 złotych, natomiast gdy 25-latka wróciła, była zdziwioną sytuacją, ponieważ niczego nie zamawiała i nie spodziewała się też żadnej przesyłki. Gdy otworzyła kartonowe pudełko, okazało się, że w środku jest elektronarzędzie o niewielkiej wartości. Oszukana kobieta poinformowała o sprawie grybowskich policjantów. Mundurowi podjęli  czynności, które zaowocowały wstrzymaniem wypłaty pieniędzy dla nadawcy przesyłki. Te wkrótce zostaną zwrócone 25-latce.

– Szczególną ostrożność powinny zachować zwłaszcza osoby, które często robią zakupy w Internecie, a ich bliscy są przyzwyczajeni, że kurierzy dostarczają do nich paczki. Na tego typu oszustwa narażeni są także pracownicy firm, którzy odbierając w pośpiechu wiele przesyłek, nie do końca mają pewność czy ktoś zamawiał daną rzecz. Dodatkowo kwoty do pobrania są zwykle niezbyt wysokie, co powoduje uśpienie czujności osoby odbierającej przesyłkę. Warto odbierając przesyłkę za pobraniem w imieniu kogoś bliskiego lub współpracownika skontaktować się z faktycznym adresatem i zapytać, czy spodziewa się przesyłki, którą należy opłacić przy odbiorze- podpowiada Aneta Izworska z Zespołu ds. Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

zdjęcie: Pexels

 

Czytaj też:

W wieży zegarowej ukryli wiadomość dla przyszłych pokoleń