Grybów. Śmieciarka stratowała ogrodzenie [zdjęcia, filmy]

Grybów. Śmieciarka stratowała ogrodzenie [zdjęcia, filmy]

Grybów, śmieciarka

Trwają działania służb w Grybowie. Około godziny 13:40 na ulicy Kościuszki śmieciarka przejechała przez chodnik i stratowała ogrodzenie. Na miejscu są strażacy i policja.

– Osób poszkodowanych nie ma. Natomiast samochód jest uszkodzony, wycieka z niego płyn chłodniczy i olej. Zabezpieczamy miejsce zdarzenia – relacjonował po godzinie 14:00 w rozmowie z nami dyżurny PSP w Nowym Sączu.

Na miejscu są strażacy z OSP Grybów Biała oraz z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nowym Sączu, a także policjanci.

Usłyszeliśmy na lekcji hałas. Na początku myśleliśmy, że przewrócił się jakiś TIR, brzmiało to, jakby coś wypadło. Za chwilę zobaczyliśmy, że to śmieciarka – mówi nam nasza Czytelniczka, uczennica LO im. Grottgera, którego budynek znajduje się obok miejsca zdarzenia.

Aktualizacja godz. 17:00:

Kierujący samochodem marki Scania nie zachował należytych środków ostrożności, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie przejechał przez ogrodzenie jednej z posesji i uderzył w zaparkowany motorower – przekazała nam kom. Justyna Basiaga, Oficer Prasowa KMP w Nowym Sączu.

Jak poinformowała nas policjantka, kierowca śmieciarki był trzeźwy. Został ukarany mandatem karnym za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym (art. 86 kw).

film, fot.: W.K., Czytelnik

Czytaj też: Nowy Sącz. Weszli do mieszkania na prośbę rodziny seniorki. Było za późno