Oszukał ponad 100 osób. Zyskał na tym minimum 2 mln

Oszukał ponad 100 osób. Zyskał na tym minimum 2 mln

Jarosław Z.

Jarosław Z. z Szymbarku oszukał minimum sto osób. Zyskał na tym minimum 2 miliony złotych. Mężczyzna ponad dwa lata umykał organom ścigania. Po przewiezieniu do gorlickiej prokuratury usłyszał zarzuty i trafił do trzymiesięcznego aresztu.

47-latek mieszkał w Szymbarku. Prowadził działalność gospodarczą w branży budowlanej, między innymi skład materiałów budowlanych. Jesienią 2018 roku klienci, którzy dokonywali zakupów w jego firmach zaczęli alarmować w Internecie, a później zgłaszać na Policję, że zamówiony i zapłacony towar nie został dostarczony. Czasami docierała część towaru, by wzbudzić zaufanie klientów i zachęcić do dodatkowych wpłat.

Sytuacja wyglądała za każdym razem podobnie. Klient płacił przelewem za zakupiony towar, którego nie dostarczano. W końcu kontakt z firmą urywał się. Telefonu nikt nie odbierał, siedziba firmy została zamknięta, a jej właściciel ulotnił się. Mężczyzna przez ponad rok poszukiwany był listem gończym.

Ponad dwa lata mężczyzna skutecznie ukrywał się przed organami ścigania. Pomogła mu w tym kradzież tożsamości, czyli fałszywe dokumenty i karty kredytowe wyrobione na inną osobę. Policjanci zatrzymali go we wrześniu br. na Dolnym Śląsku. Trafił do zakładu karnego w Tarnowie. W ubiegłym tygodniu został przewieziony do gorlickiej prokuratury.

– Jarosław Z. usłyszał zarzut wielokrotnych oszust na terenie południowej Polski i na nasz wniosek został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Już teraz wiadomo, że dopuścił się ponad 100 oszustw, sprawy w dalszym ciągu do nas spływają. Mężczyzna zyskał ponad dwa miliony złotych – poinformował naszą redakcję Prokurator Rejonowy w Gorlicach Tadeusz Cebo.

Podejrzanemu grozi do 12 lat więzienia.

Do tematu wrócimy.

Czytaj także: Dwa listy gończe za Jarosławem Zychem z powiatu gorlickiego. Podejrzany o oszustwa zniknął

Fot. arch. KPP Gorlice

Share on twitter
Share on facebook

Otwarcie punktu informacyjnego Krakowskiego Parku Technologicznego w Nowym Sączu

WAŻNE !

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama