Dwa listy gończe za Jarosławem Zychem z powiatu gorlickiego. Podejrzany o oszustwa zniknął

Dwa listy gończe za Jarosławem Zychem z powiatu gorlickiego. Podejrzany o oszustwa zniknął

Policja w Gorlicach wystosowała dwa listy gończe za 46-letnim mieszkańcem powiatu. Poszukiwany Jarosław Zych zniknął …

Poszukiwany Jarosław Zych
Poszukiwany Jarosław Zych prowadził firmy budowlane w powiecie gorlickim.

„Mężczyzna poszukiwany jest w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstw oszustwa, tj. czynu z art. 286 § 1 Kodeksu Karnego” – czytamy w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej Policji, do którego dołączono rysopis poszukiwanego, oraz jego fotografię.

Jarosław Zych ma 176 cm – 180 cm wzrostu, włosy krótkie, proste, szpakowate, waży około 70-89 kg.

Poszukiwany mieszkał w Szymbarku. Prowadził działalność gospodarczą w branży budowlanej, między innymi skład materiałów budowlanych. Jesienią 2018 roku klienci, którzy dokonywali zakupów w jego firmach zaczęli alarmować w Internecie, a później zgłaszać na Policję, że zamówiony i zapłacony towar nie został dostarczony.

Dwa miesiące temu zamówiliśmy pustaki na kwotę prawie 15 000.  Zapłacone przelewem z góry. Do tej pory towaru nie ma. Mają tysiąc wymówek, od „cegielnia nie wyprodukowała”, „już w środę dostawa”, „proszę zadzwonić jutro bo ustalamy grafik dostaw” aż po „przecież nic nie zamawialiście u nas”. W tym momencie mamy miesiąc opóźnień na budowie, brak materiałów oraz pieniędzy. Sprzedają wirtualny towar…” – pisze jedna z klientek.

Jak wynika z relacji poszkodowanych – sytuacja wyglądała za każdym razem podobnie. Klient płacił przelewem za zakupiony towar, którego nie dostarczano. W końcu kontakt z firmą urywał się. Telefonu nikt nie odbierał, siedziba firmy została zamknięta, a jej właściciel ulotnił się. Sprawę prowadzi gorlicka Policja.

OFICER DYŻURNY

numer telefonu: (47) 83-44-215


Czytaj  też:

Nie żyje kolejna osoba związana ze sprawą kasy pożyczkowej Newagu

Reklama