Osiem bramek padło w pierwszym sparingu Sandecji Nowy Sącz [ZDJĘCIA]

Dzisiaj, 21 stycznia, MKS Sandecja Nowy Sącz przegrała 3:5 z drugoligowym Ruchem Chorzów. Był to pierwszy sparing sprawdzający formę Biało-Czarnych przed wiosenną rundą w Fortuna I Liga. Mecz rozegrano na stadionie Prądniczanki, w Krakowie. W inauguracyjnym spotkaniu dwie bramki dla Sandecji zdobył Damian Chmiel, a debiutanckie trafienie zanotował, wypożyczony z Lechii Gdańsk – Łukasz Zjawiński.

Ruch Chorzów objął prowadzenie już w 8. minucie spotkania. Daniel Szczepan, wykorzystując zamieszanie pod bramką Sandecji, otworzył wynik sparingu. Wyrównał pięć minut później, uderzeniem głową – Łukasz Zjawiński.

Niebiescy błyskawicznie odpowiedzieli trafieniem Kacpra Bąka w 16 minucie spotkania. Na tym nie poprzestali. Kilkanaście minut później, chorzowianie rozegrali kontrę. 26-letni Szczepan minął bramkarza i z ostrego kąta w 30 minucie meczu, strzelił kolejnego gola. Asystę przy tej akcji zaliczył tym razem Bąk.

Po intensywnym początku sparingu, w dalszej fazie, gra toczyła się głównie w środku pola. W 32. minucie Szczepan mógł powiększyć prowadzenie z rzutu karnego na 4:1, jednak Dawid Pietrzkiewicz nie miał żadnego problemu z obroną lekkiego strzału napastnika z Chorzowa. W 42. minucie Patryk Sikora podwyższył rezultat, uderzając z około 20 metrów, zaskakując bramkarza Sandecji. Minutę później w poprzeczkę trafił dobrze prezentujący się podczas spotkania – Łukasz Zjawiński.

Na drugą połowę, trener Niebieskich – Jarosław Skrobacz zdecydował się wymienić całą jedenastkę. Biało-Czarni dość szybko po przewie zdobyli drugiego gola, gdy rzut karny pewnie wykorzystał Damian Chmiel. Ten sam zawodnik strzelił ponownie z karnego w 62 minucie, zmieniając wynik na 3:4.

Sandecja nie dawała za wygraną. Grając z ogromnym zaangażowaniem chciała odrobić straty. Przez to sporo pracy w drugiej odsłonie sparingu miał bramkarz rywali – Jakub Bielecki. Jednak w ostatniej akcji meczu wynik spotkania ustalił pomocnik Niebieskich – Filip Żagiel.

Szczegółowy przebieg spotkania można odnaleźć TUTAJ

ZOBACZ skrót z dzisiejszego meczu.

Na oficjalnym kanale Klubowej Telewizji Internetowej – Sandecja TV, pojawił się wywiad z nowym nabytkiem klubu – Łukaszem Zjawińskim –> POSŁUCHAJ.

Kolejny sprawdzian piłkarski zaplanowany jest pod koniec stycznia. Podopieczni Dariusza Dudka zmierzą się z Zagłębiem Sosnowiec.

Sandecja Nowy Sącz – Ruch Chorzów 3-5 (1-4)

Bramki: Łukasz Zjawiński (13 min.), Damian Chmiel (49 min., k.), (62 min., k.) – Daniel Szczepan (8 i 30 min.), Kacper Bąk (16 min.), Patryk Sikora (42 min.), Filip Żagiel (90 min).

Żółte kartki: Dawid Salamon – Kacper Będzieszak.

Sandecja Nowy Sącz – I połowa: Dawid Pietrzkiewicz – Kornel Osyra, Tomasz Boczek, Kamil Słaby, zawodnik testowany, Damir Šovšić, Błażej Szczepanek, Łukasz Kosakiewicz, Jakub Zych, Elhadji Maissa Fall, Łukasz Zjawiński. II połowa: Miłosz Tysiak – Tomasz Boczek, Kamil Słaby (70′ zawodnik testowany), Sebastian Rudol, Rafał Kobryń, Damian Chmiel, Elhadji Maissa Fall (70′ zawodnik testowany), Bartłomiej Kasprzak, Robert Janicki, Dawid Salamon (70′ Igor Maślanka), Svetoslav Dikov.

Ruch Chorzów – I połowa: Tomasz Nowak – Mateusz Wacławski, Bartłomiej Kulejewski, Remigiusz Szywacz – Kacper Janiak, Piotr Wyroba, Patryk Sikora, Przemysław Szkatuła, Łukasz Janoszka – Daniel Szczepan, Kacper Bąk (37′ Damian Kowalczyk). II połowa: Jakub Bielecki – Kacper Będzieszak, Filip Nawrocki, Marcin Kowalski – Patryk Żuk, Tomasz Foszmańczyk, Michał Mokrzycki, Tomasz Wójtowicz, Filip Żagiel – Damian Kowalczyk (57′ Kamil Chiliński), Piotr Stępień.