OSA na Twoim osiedlu. Ministerstwo sportu daje na to pieniądze

100 milionów złotówek z Ministerstwa Sportu i Turystyki jest do podziału pomiędzy samorządy, spółdzielnie mieszkaniowe i organizacje pozarządowe, które chcą, aby otoczenie prowokowało ludzi do zdrowej aktywności. Pomysł jest taki, aby za pieniądze resortu w Twoim sąsiedztwie powstała OSA czyli Otwarta Strefa Aktywności.

W skali kraju za wspomniane 100 milionów może powstać trzy tysiące takich stref. Modelowa OSA składa się  z siłowni „pod chmurką”, z placu zabaw dla dzieciaków,  strefy relaksu i gier oraz z żywej zieleni.

Według badań, przeprowadzonych na zlecenie resortu, wielofunkcyjne strefy aktywności znajdują się w czołówce najbardziej pożądanych obiektów infrastruktury sportowo-rekreacyjnej. OSA to odpowiedź na to zapotrzebowanie – wyjaśnia Damian Nowaczyk z biura Wojewody Małopolskiego.

OSA będzie dla chętnych inwestycją za połowę ceny. Dofinansowanie na budowę strefy aktywności przewidziano w dwóch wariantach, w zależności czy OSA będzie w wariancie podstawowym z siłownią i strefą relaksu, czy rozszerzonym o sprawnościowy plac zabaw i strefę zieleni. Wariant drugi jest dodatkowo z ogrodzeniem.

Strefa podstawowa kosztuje około 50 tys. zł., a ministerstwo deklaruje pomoc odpowiadającą od 50 proc do 70 proc kosztów (większe dofinansowanie przewidziano dla najmniej zamożnych gmin).  OSA rozszerzona to wydatek rzędu 100 tys. zł. Dofinansowanie na tej samej zasadzie – 50 tys. dla bardziej majętnych beneficjentów i 70 tys. dla uboższych.

O dofinansowanie z rządowego programu budowy Otwartych Stref Aktywności mogą ubiegać się jednostki samorządu terytorialnego, stowarzyszenia, fundacje  i  spółdzielnie mieszkaniowe. Nabór wniosków rozpocznie się w styczniu 2018 roku.

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.