One Heart Festival: wiele dobrych serc i zebranych złotówek. Następna edycja już za rok [film]

One Heart Festival: wiele dobrych serc i zebranych złotówek. Następna edycja już za rok [film]

Minął już tydzień od pierwszego w historii One Heart Festival w Nowym Sączu. Choć pogoda nie dopisała, to atrakcji w Małopolskim Parku Rekreacji Przestrzennej nie zabrakło i co najważniejsze -udało się zebrać sporą sumę, która wspomoże Sądeckie Hospicjum.

One Heart Festival rozpoczął się w sobotę, 22 września. Niestety z powodu kiepskiej pogody organizatorzy musieli zrezygnować z Biegu po Uśmiech, który miał otwierać wydarzenie. Jednak nic nie było w stanie zrazić występujących artystów, którzy dali z siebie wszystko. Choć początkowo plac świecił pustkami, to podczas koncertu finałowego w wykonaniu zespołu Pozytywka pod sceną można było dostrzec sporą grupkę szalejącej publiczności.

Drugiego dnia do dawnego Miasteczka Rowerowego przy ulicy Nadbrzeżnej przybyło znacznie więcej osób. Całe rodziny oglądały występy akrobatyczne, taneczne czy też pokazy sztuk walki, słuchały występujących artystów, a wszystkie atrakcje Małopolskiego Parku Rekreacji Przestrzennej pełne były uśmiechniętych dzieciaków. Spore wrażenie robiła Bitwa Breakdance, która otwierała drugi dzień festiwalu.

Organizatorem One Heart Festival jest fundacja Garda, a zebrane podczas wydarzenia pieniądze przeznaczone zostaną na na zakup środków higienicznych dla Towarzystwa Przyjaciół Chorych Sądeckie Hospicjum. Warto zaznaczyć, że udział w imprezie był darmowy, a pieniądze zbierano jako dobrowolne datki do puszek, podczas licytacji prowadzonej ze sceny oraz w trakcie loterii fantowej. Udało się zebrać aż 5267,10 zł.

Poniżej obejrzeć można film z pierwszego One Heart Festival. Każdy kto nie był w ubiegły weekend przy Nadbrzeżnej, ma szanse nadrobić to w przyszłym roku, bo organizatorzy już zapowiadają kolejną edycję wydarzenia. Tym razem festiwal odbędzie się nieco wcześniej – w dniach od 23 do 25 sierpnia.

film: One Heart Festival

fot. KNB