,,Ma Pan siekierę, bo nie uciągniemy jej?” Takiej akcji seniorek Nowy Sącz jeszcze nie widział

,,Ma Pan siekierę, bo nie uciągniemy jej?” Takiej akcji seniorek Nowy Sącz jeszcze nie widział

choinki, poseł Jan Duda, kradzież, konkurs, Żywiecka 25, Dobry Tygodnik Sądecki

Takiej historii w Nowym Sączu jeszcze nie było! Tuż po południu informowaliśmy, że ktoś ukradł trzy choinki od posła Jana Dudy, które znajdowały się na placu przy redakcji ,,Dobrego Tygodnika Sądeckiego”. Drzewka parlamentarzysta podarował dla naszych Czytelników, którzy wezmą udział w konkursie i podzielą się w komentarzu pierwszym wspomnieniem z dzieciństwa dotyczącym właśnie choinki. Takiego obrotu spraw i takich sprawców się nie spodziewaliśmy! Smart Seniorki w akcji!

W tym tygodniu do redakcji “Dobrego Tygodnika Sądeckiego” dotarli wysłannicy z Rdziostowa od posła Jana Dudy z dziewięcioma ciętymi iglakami  o wysokości 2-2,5 metra i czterema, nieco niższymi– w doniczkach. Sądząc, że w nocy złodziej ,,uprowadził” drzewka, poinformowaliśmy go na naszych łamach, iż na budynku znajduje się monitoring. Wprawdzie obecnie właścicielka obiektu przebywa poza Nowym Sączem i na dzień dzisiejszy nie mieliśmy dostępu do nagrań, ale obiecywaliśmy, że co się odwlecze, to nie uciecze.

Zapewniliśmy naszych Czytelników, że nie muszą się martwić, bo poseł w rozmowie z nami zadeklarował dowiezienie drzewek, ale zacząć martwić powinien się ,,złodziej”. Zażartowaliśmy, iż mamy nadzieję, że w Wigilię zostawi kilka nakryć na stole dla naszej redakcji, gdyż możliwe, że wówczas zapukamy do jego drzwi. Jednak tego, co się wydarzyło po naszej publikacji, nie mogliśmy się nawet domyślać.

Ma Pan siekierę?

– Siedziałam dzisiaj u dentysty i przeczytałam kilka zdań w ,,Dobrym Tygodniku Sądeckim”, że rozdajecie choinki na Mikołaja. Wybiegłam, nawet nie wiem w ile minut dotarłam pod waszą redakcję, w takiej euforii i szaleństwie. Dawno mnie coś takiego nie opętało! Dobiegłam i się rozczarowałam, bo przy wejściu do budynku nie było ani jednego drzewka. Pomyślałam, że wszystkie już zabrali. Spóźniłam się. Było coś po 11.00 – relacjonuje seniorka z zaprzyjaźnionego z naszą redakcją Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Nowosądeczanka przeszła nieco dalej i zauważyła drzewka na placu parkingowym. Wybrała sobie choinkę w doniczce. Była pewna, że drzewka redakcja rozdaje za darmo i można je brać, ile kto chce. Co więcej, namówiła koleżankę do wspólnej wyprawy po choinki.

– Tak się cieszyłam, bo mieszkanie mam już udekorowane, a nie miałam właśnie choinki. Poszłam do koleżanki i powiedziałam jej, że ,,Dobry Tygodnik Sądecki” rozdaje choinki za darmo na Mikołaja. Namówiłam ją, bo nie jestem samolubna. Ona zamknęła biuro, na drzwiach przykleiła, że ,,zaraz wraca” i ruszyła ze mną po choinki – opisuje seniorka.

Nowosądeczankom spodobały się choinki w donicach, jednak były bardzo ciężkie. Seniorki szukały siekiery, bo chciały donicę odciąć żeby łatwiej było przenieść drzewko do domu. Zaczepiły mężczyznę i zapytały go, czy ma może siekierę. Nie miał. Przez chwilę seniorka chciała zadzwonić do redakcji i poinformować, że przyszła po choinkę, ale uznała, że skoro brama uchylona, to nie będzie przeszkadzać w pracy i sama sobie poradzi.

– Normalnie spokojnie podeszłam i uczciwie wzięłam choinkę – dodaje seniorka.

Kobiety ciągnęły donice po chodniku, gdyż całość była za ciężka.

– Choinki były tak ciężkie, że aż mam ręce od nich ,,oberwane” – śmieje się seniorka.

Dopiero wieczorem, kiedy przeczytała nasz tekst o złodzieju, nie mogła w to uwierzyć, co się właśnie wydarzyło i w co wdepnęła wraz z koleżanką. Wróciła do naszej publikacji odnośnie rozdawania choinek i wówczas doczytała o konkursie. Postanowiła natychmiast skontaktować się z redakcją i wyjaśnić sytuację.

– Przecież gdybym tylko doczytała, że trzeba napisać komentarz. To przecież nie problem, napisałabym – dodała.

Seniorka przejęta całą sytuacją chciała drzewka oddać i poinformować koleżankę, że też musi odnieść choinkę. Nie mieliśmy serca drzewek Paniom odbierać. Poza tym, choinka z taką historią musi zostać u seniorki w domu. Myślimy, że przy wigilijnym stole nikt nie przebije nowosądeczanki historią wyprawy po świąteczne drzewko. Ba! Myślimy, że żadną inną historią. Pozdrawiamy wszystkich smart seniorów i obie Panie ,,targające” drzewka po chodniku w środku dnia i rozpytujące przechodniów o posiadanie siekiery.

O tym, co zrobić, aby wygrać choinkę i gdzie zamieścić komentarz, piszemy w tekście —>TUTAJ.

Fot. arch. posła Dudy, 
DTS

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Finał Szansy na sukces tuż, tuż. Co jeszcze przed Ewą na parę godzin przed jej wystąpieniem ?

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.