Tragedia w powiecie gorlickim. Ruch kolejowy wstrzymany. Nie żyje jedna osoba (zdjęcia)

Tragedia w powiecie gorlickim. Ruch kolejowy wstrzymany. Nie żyje jedna osoba (zdjęcia)

Zagórzany, pociąg, potrącenie, śmierć na miejscu, utrudnienia kolejowe

Trwa poważna interwencja w Zagórzanach (powiat gorlicki). Z niewiadomych na razie przyczyn człowiek został potrącony przez pociąg. Osoba poszkodowana nie żyje. Ruch kolejowy został wstrzymany do odwołania. Na miejscu pracują dwie załogi JRG Gorlice w asyście strażaków OSP Moszczenica.

Zdarzenie potwierdza w rozmowie z naszą redakcją rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach mł. bryg. Dariusz Surmacz.

– O godz. 19:55 otrzymaliśmy zgłoszenie o śmiertelnym potrąceniu na torach. Pociąg stoi w szczerym polu, dotarcie do niego nie było łatwe, ale przed chwilą na miejsce dotarły dwie załogi JRG Gorlice i OSP Moszczenica. Ruch kolejowy jest wstrzymany. W pociągu przebywa 120 osób. Na razie nie wiem jakiej relacji to pociąg. Pracę rozpoczyna policja i prokuratura – mówi mł. bryg. Dariusz Surmacz w rozmowie z portalem DTS24.

AKTUALIZACJA:  Policja i prokuratura prowadzą czynności mające na celu wyjaśnienie okoliczności wypadku. Na ten moment nie wiadomo czy był to akt samobójczy. W pobliżu jest przejście, z którego mieli korzystać osoby poruszające się pieszo.

Zdjęcia z miejsca wypadku autorstwa Piotra Boczonia (gorlice24.pl):

Czytaj także: Nowy Sącz. Chłopiec wbiegł wprost pod koła samochodu. Film ku przestrodze

Fot: PB / GORLICE24.PL

Share on twitter
Share on facebook