Oficjalnie! Szpital w Krynicy-Zdroju ma nowego dyrektora

Oficjalnie! Szpital w Krynicy-Zdroju ma nowego dyrektora

Krynica-Zdrój, szpital, odwiedziny chorych, Covid-19

Nowym dyrektorem krynickiego szpitala im. J. Dietla w Krynicy-Zdroju został 39-letni Łukasz Rachtan – taką decyzję podjął Zarząd Powiatu Nowosądeckiego. O stanowisko starało się siedmiu kandydatów.

Po tym, jak w sierpniu, po niemal trzynastu latach pracy, dyrektor Sławomir Kmak złożył wypowiedzenie, ogłoszono konkurs na jego następcę. Komisja zdecydowała, że o rozwój szpitala przez kolejne lata będzie dbał właśnie Łukasz Rachtan.

Łukasz Rachtan (ur. 1984 r.) ukończył m.in. Wydział Prawa na Uniwersytecie Rzeszowskim (magister) oraz Szkołę Główną Menadżerską – MBA – zarządzanie w ochronie zdrowia. Urodził się w Ogrodzieńcu, a mieszka w Zawierciu.

Pracował m.in. w  Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie jako zastępca dyrektora Wydziału Organizacji i Kontroli, a ostatnio w Grupie Azoty S.A. jako dyrektor jednostki organizacyjnej w Centrum Infrastruktury.

O tym, dlaczego dyrektor Sławomir Kmak zrezygnował ze stanowiska oraz jak podsumował trzynaście lat swojej pracy, przeczytacie tutaj—> Sławomir Kmak o 13 latach zarządzania krynickim szpitalem

Fot. NS

WAŻNE !

BIZNES MISJA

Reklama