Oficjalnie: Iwona Mularczyk powalczy o prezydencki fotel w Nowym Sączu

Oficjalnie: Iwona Mularczyk powalczy o prezydencki fotel w Nowym Sączu

Iwona Mularczyk

Radna Iwona Mularczyk (Prawo i Sprawiedliwość) została oficjalnie ogłoszona jako kandydatka na stanowisko prezydenta Nowego Sącza. Konferencja prasowa z udziałem przedstawicieli PiS odbyła się tuż po godzinie 12.00 w biurze poselskim przy ulicy Kolejowej 15.

Iwona Mularczyk jest czwartą osobą, która na pewno wystartuje w wyborach prezydenckich w Nowym Sączu. Dwa dni temu swojego kandydata wskazała Konfederacja. Został nim poseł Ryszard Wilk, o czym informowaliśmy TUTAJ. Wcześniej swój start potwierdzili: były prezydent Ryszard Nowak oraz obecnie urzędujący prezydent – Ludomir Handzel. O tym, że radna Prawa i Sprawiedliwości będzie kandydować w tegorocznych wyborach prezydenckich informowaliśmy już nieoficjalnie na łamach naszego portalu niecałe dwa miesiące temu – TUTAJ.

Kandydatkę oficjalnie ogłosił poseł Patryk Wicher. – Zgodnie z decyzją pana prezesa Jarosława Kaczyńskiego i naszych władz warszawskich zostałem upoważniony do tego, żeby dzisiaj w ten piękny dzień w tak doborowym towarzystwie w obecności pani radnej Iwony Mularczyk i pana posła Jana Dudy zakomunikować Państwu, że mamy kandydata na prezydenta Nowego Sącza. Tym kandydatem jest pani Iwona Mularczyk – powiedział poseł Patryk Wicher.

– Szanowni Państwo, na początek bardzo dziękuję, że zostałam obdarzona mandatem zaufania i będę mogła ubiegać się o zaszczytny urząd prezydenta naszego miasta. Tak naprawdę te wybory to jest obrona Nowego Sącza przed tym, co dzieje się w tym momencie i co Nowemu Sączowi zagraża. Upadek spółek komunalnych czy dewastacja budżetu czy sytuacja z niedokończonymi inwestycjami, które są pośmiewiskiem i tematem kpin w całej Polsce – rozpoczęła swoją wypowiedź radna Iwona Mularczyk. Co jeszcze powiedziała podczas konferencji prasowe? Poniżej zapis audio. Zachęcamy do odsłuchania.

 

Czytaj także: „Mecz był niewiadomą. To było pierwsze wyjście na trawę” [FOTORELACJA + WYPOWIEDZI]

Fot. Adrian Maraś

Reklama