Od rana już 9 interwencji w samym powiecie gorlickim. Uszkodzony dach, zerwane linie

Od rana już 9 interwencji w samym powiecie gorlickim. Uszkodzony dach, zerwane linie

straż, wiatr

To może być bardzo wymagający dzień pracy dla strażaków. Jeszcze nie wybiło południe, a w samym powiecie gorlickim na chwilę obecną (godz. 10:45) odnotowano już dziewięć zdarzeń, które wynikają z powodu silnego wiatru. Wczoraj na łamach naszego portalu publikowaliśmy ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia, które dotyczyło między innymi powiatów nowosądeckiego i gorlickiego. Niestety zagrożenie potwierdza się.

Jak informuje nasz portal oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach mł. bryg. Dariusz Surmacz, od rana miało miejsce wiele zdarzeń, które są związane z silnym wiatrem.

– Od godz. 7:30 do chwili obecnej odnotowano dziewięć zdarzeń związanych z silnym wiatrem. W tym momencie trwa interwencja w miejscowości Lipinki. Dwa powalone przez wiatr drzewa były przyczyną uszkodzenia linii energetycznych i zerwanej części poszycia dachowego budynku mieszkalnego. Zdarzenia miały też miejsce w Szymbarku, gdzie powalone przez wiatr drzewo uszkodziło linie telekomunikacyjne. Interweniowano także w Kobylance (powalone drzewo) – mówi mł. bryg. Dariusz Surmacz dla DTS24, po czym dodaje:

– Strażacy przy tych zdarzeniach podzieleni na grupy, reszta w pełnej gotowości. Prawdopodobnie nie odbędzie się dzisiaj Puchar Świata w skokach narciarskich w Zakopanem – dodaje oficer prasowy PSP Gorlice.

Zachęcamy do śledzenia portalu DTS24. Będziemy dziś na bieżąco monitorować zdarzenia w regionie. Publikowane wczoraj na łamach naszego portalu ostrzeżenie wydane przez Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie obowiązuje od wczoraj (godz. 22:00) do dzisiaj (godz. 20:00).

Czytaj także: Nowy Sącz. Strażacy wyważyli drzwi do mieszkania przy ulicy Zamenhofa

Share on twitter
Share on facebook