Nowy Sącz. Dramatyczne chwile przy ulicy Zamenhofa. Strażacy wyważyli drzwi do mieszkania

Nowy Sącz. Dramatyczne chwile przy ulicy Zamenhofa. Strażacy wyważyli drzwi do mieszkania

straż, interwencja

Dramatyczne chwile przeżyli mieszkańcy budynku wielorodzinnego przy ulicy Zamenhofa w Nowym Sączu. Państwowa Straż Pożarna otrzymała zawiadomienie o konieczności siłowego wejścia do mieszkania, z którego było słychać nawoływanie o pomoc. Zawiadomienie pod numerem alarmowym złożył mężczyzna – sąsiad proszącej o pomoc starszej kobiety.

Zdarzenie potwierdza w rozmowie z naszą redakcją dyżurny operacyjny Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu bryg. Marek Popardowski.

– Zgłoszenie zostało przyjęte o godzinie 7:40. Na ulicy Zamenhofa w Nowym Sączu w budynku wielorodzinnym słyszalne były nawoływania o pomoc. Na miejsce zadysponowano jeden zastęp JRG 2 Nowy Sącz. Zjawił się także Zespół Ratownictwa Medycznego. Była także obecna Policja. Drzwi do mieszkania zostały wyważone. Po wejściu do środka zastano kobietę w starszym wieku. Była przytomna, ale nieporadna. Zespół Ratownictwa Medycznego zdecydował o natychmiastowym przetransportowaniu kobiety do szpitala w Nowym Sączu – mówi bryg. Marek Popardowski w rozmowie z portalem DTS24.

W naszym regionie to kolejne siłowe wejście do mieszkania. W ostatnich dniach podobna interwencja była potrzebna w powiecie gorlickim. Mieszkanka nie dawała oznak życia, pisaliśmy o tym – TUTAJ. W tym tygodniu strażacy wchodzili też siłą do mieszkania w Świniarsku, gdzie mężczyzna groził wysadzeniem domu. Można o tym przeczytać – TUTAJ. Z kolei niespełna tydzień temu limanowscy strażacy siłą weszli do mieszkania, gdzie na przeszkodzie stały ujadające psy. Po wejściu do środka okazało się, że zamieszkujący dom 60-latek nie żyje. Pisaliśmy o tym – TUTAJ.

POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ PORTALU

Czytaj także: Ogromna tragedia w gminie Gródek nad Dunajcem. W zbiorniku ujawniono zwłoki 32-latka

Share on twitter
Share on facebook