Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki przyjechał postrzelać do Marcinkowic

Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki przyjechał postrzelać do Marcinkowic

Kilkadziesiąt strzałów z różnego rodzaju broni oddał dzisiaj na strzelnicy w Marcinkowicach wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki. Głównym celem wizyty Terleckiego na Sądecczyźnie było spotkanie z samorządowcami, które odbyło się w Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu. Po spotkaniu wicemarszałek obejrzał marcinkowicką halę ze strzelnicą i spróbował swoich sił w strzelaniu.

Podczas spotkania samorządowców z Sądecczyzny z Ryszardem Terleckim rozmawiano m.in. o projekcie Europa Karpat rozpoczętym kilka lat temu przez Marka Kuchcińskiego – obecnego szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Ponad 40 osób podpisało deklarację przystąpienia do Stowarzyszenia „Kluby Europy Karpat”. Głównym celem działalności organizacji jest rozwój infrastruktury drogowej w taki sposób, aby połączyła osiem karpackich krajów, rozwój współpracy transgranicznej, ochrona wspólnego dziedzictwa kulturowego, historycznego, turystycznego i przyrodniczego.

Europa Karpat jest szyldem, który kryje w sobie przedsięwzięcia znacznie szersze niż same Karpaty, choćby sprawy dotyczące zagospodarowania obszarów górskich i podgórskich – mówił wicemarszałek Ryszard Terlecki.

Podczas spotkania rozmawiano również o wykluczeniu komunikacyjnym Sądecczyzny. Ten problem zasygnalizowali burmistrz Muszyny Jan Golba, burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek oraz starosta Marek Kwiatkowski.

Fot. Maria Olszowska

 

 

Czytaj też:

Wraca sprawa zaginięcia Magdaleny Pałki z Limanowej. Temat podejmują ogólnopolskie media

Share on twitter
Share on facebook