Od poniedziałku nauka on-line. Wyjaśniamy wątpliwości!

Od poniedziałku nauka on-line. Wyjaśniamy wątpliwości!

Kiedy premier Mateusz Morawiecki ogłosił wczoraj nowe obostrzenia związane z walką z pandemią koronawirusa, pojawiło się sporo wątpliwości, zwłaszcza jeśli chodzi o nauczanie on-line. Nasi czytelnicy pytali między innymi, czy decyzja ta dotyczy także przedszkoli. Spieszymy z wyjaśnieniami.

Od poniedziałku, 9 listopada, nauką zdalną objęci zostaną uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych. Przedłużone zostaje także nauczanie on-line w starszych klasach oraz w szkołach ponadpodstawowych. Naukę zdalną kontynuować będą także słuchacze placówek kształcenia ustawicznego oraz centrów kształcenia zawodowego. Zajęcia prowadzone będą w ten sposób do 29 listopada.

Dla dzieci pracowników medycznych oraz służb mundurowych szkoły mają zapewnić możliwość sprawowania opieki.

Natomiast nauka i opieka dla dzieci w przedszkolach, oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz innych formach wychowania przedszkolnego – pozostaje bez zmian. Zaznaczyć trzeba jednak, że w razie potrzeby przepisy dają możliwość zawieszenia funkcjonowania przedszkola.

Jak podaje serwis gazetaprawna.pl, stacjonarnie będą wciąż działać także szkoły specjalne w młodzieżowych ośrodkach wychowawczych i młodzieżowych ośrodkach socjoterapii. Z kolei dyrektorzy szkół specjalnych, specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych oraz szkół specjalnych w podmiotach leczniczych i jednostkach pomocy społecznej mogą sami zadecydować o trybie nauczania w klasach IV-VIII szkół podstawowych i w szkołach ponadpodstawowych.

Więcej na temat nowych obostrzeń TUTAJ.

fot. ilustr. pixabay

Share on twitter
Share on facebook