Izolatorium i szpital tymczasowy w Krynicy-Zdroju? Wojewoda poważnie rozważa taką opcję

Izolatorium i szpital tymczasowy w Krynicy-Zdroju? Wojewoda poważnie rozważa taką opcję

Do naszej redakcji dotarły informacje, że zgodnie z planami wojewody, SPZOZ Sanatorium Uzdrowiskowe MSWiA w Krynicy-Zdroju (Continental) zostanie przekształcone w izolatorium, a XX Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjny – w szpital dla osób zakażonych koronawirusem.

– Utworzenie szpitala tymczasowego w szpitalu „wojskowym” w Krynicy-Zdroju jest bardzo poważnie brane pod uwagę przez pana wojewodę – powiedział nam Marszałek Małopolski Witold Kozłowski. – Być może taka decyzja już dzisiaj zapadła. Podobnie z utworzeniem izolatorium w sanatorium MSWiA „Continental”. Takie rozwiązanie jest również bardzo poważnie rozważane przez pana wojewodę – dodał.

W tej sprawie skontaktowaliśmy się z dyrektorem krynickiego szpitala Sławomirem Kmakiem, bo jak wynika z naszych informacji, izolatorium znajdowałoby się pod pieczą lecznicy.

– Nic na ten temat nie wiem, proszę zapytać pana wojewodę – powiedział w rozmowie z nami dyrektor Kmak.

Ze służbami prasowymi Wojewody Małopolskiego Łukasza Kmity kontaktowaliśmy się w tej sprawie już początkiem października, kiedy pojawiły się pierwsze pogłoski dotyczące utworzenia izolatorium w ,,Continentalu”.

– Trwa analiza dotycząca poszerzenia bazy izolatriów. W momencie jej zakończenia, gospodarze obiektów, które zostaną wytypowane na izolatoria, podpiszą umowy ze szpitalem bądź placówką, która takie izolatorium może prowadzić. Wtedy dopiero będziemy mogli przedstawić oficjalne ustalenia w tej sprawie – poinformowała wówczas w rozmowie z naszą redakcją Joanna Paździo, rzeczniczka Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Dzisiaj również nie otrzymaliśmy jednoznacznej odpowiedzi, czy decyzja, o której wspomniał marszałek województwa, już zapadła. Rzeczniczka wojewody Joanna Paździo w wiadomości tekstowej przekazała, że informacje w sprawie przekształcenia budynków na izolatoria, czy szpital, oraz  które obiekty wybrano – zostaną oficjalnie podane w przyszłym tygodniu.

Fot. ilustr. pixabay.com 

 

Share on twitter
Share on facebook