Od niedzieli trzydniowe obchody 730. rocznicy lokacji Nowego Sącza. Co nas czeka?

Od niedzieli trzydniowe obchody 730. rocznicy lokacji Nowego Sącza. Co nas czeka?

730. rocznica lokacji Nowy Sącz, mapping 3d

W niedzielę (6 listopada) rozpoczynają się obchody 730. rocznicy lokacji Nowego Sącza. Przez trzy dni mieszkańcy miasta będą mogli korzystać z przygotowanych atrakcji. Uroczystości zwieńczy widowisko Mapping 3D, które zaplanowano na wtorek.

Nowy Sącz został lokowany 8 listopada 1292 przez króla Wacława II. Miasto zawdzięczało szybki rozwój licznym przywilejom oraz położeniu na szlaku handlowym na Węgry. W XIV wieku (za panowania Kazimierza Wielkiego) został wybudowany zamek i mury obronne.

Wszystko rozpocznie się w niedzielę na płycie sądeckiego Rynku. O godz. 14.00 mieszkańcy będą mogli spotkać się podczas degustacji dziczyzny oraz regionalnych wyrobów serowarskich. Odbędą się także koncerty. Wystąpi między innymi zespół „Sądeczanie”.

– Serdecznie zapraszamy jutro na sądecki Rynek. Spotkanie biesiadne mieszkańców brzmi kusząco. Nasz koncert będzie o godz. 15.35. Ale zapraszamy również wcześniej. Wystąpią też: Zespół Regionalny „Sądeczoki”, Zespół Pieśni i Tańca „Dolina Dunajca” oraz Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „Lachy” – zachęcają „Sądeczanie” za pośrednictwem social mediów.

Ciekawostką będzie finał trzydniowych obchodów. We wtorek pomiędzy godz. 17.00 a 21.00 na zamku odbędzie się widowisko Mapping 3D „730 lat historii Nowego Sącza”. Co dwadzieścia minut mieszkańcy będą mieli okazję obejrzeć widowisko nawiązujące do dawnych lat. Mapping 3D to rodzaj multimedialnej projekcji obrazu, który polega na wyświetlaniu animacji na rzeczywistym obiekcie trójwymiarowym, na przykład budynku. W tym konkretnym przypadku będzie to obiekt sądeckiego zamku.

Fot: zamkiobronne

Czytaj także: Mieszkanka Starej Wsi dołączyła do grona stulatek

Share on twitter
Share on facebook

Otwarcie punktu informacyjnego Krakowskiego Parku Technologicznego w Nowym Sączu

WAŻNE !

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama