Zagłębie zdobyte, cenne punkty na koncie Sandecji

Sandecja.pl

I liga. W ostatnim meczu pierwszej rundy Sandecja Nowy Sącz wygrała z Zagłębie Sosnowiec. Podopieczni Stanislava Vargi nadal zamykają ligową tabelę, ale postawa w dzisiejszym meczu napawa optymizmem. To było efektowne zakończenie bardzo trudnej rundy.

SANDECJA NOWY SĄCZ – ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 4:1 (1:1)

0:1 Fabry 44, 1:1 Wróbel 45(+2), 2:1 Iskra 63, 3:1 Mas 81, 4:1 Lusiusz 90.

Sandecja: Putnocky – Iskra (84 Surzyn), Piter-Bucko, Boczek, Słaby – Kosakiewicz, Kasprzak (74 Lusiusz), Fall, Chmiel (85 Szufryn) – Wróbel (90 Maślanka), Mas (85 Gabrych).

Zagłębie: Gliwa – Borowski (79 Kulawiak), Jończy, Bodzioch, Bykow – Bryła (64 Ziółkowski), Rozwandowicz, Szumilas (64 Masłowski), Pawłowski, Banaszewski (75 Sobczak) – Fábry.

Sandecja popisowo rozegrała drugą połowę i osiągnęła wyraźne zwycięstwo. Już w pierwszej części gry sądeczanie posiadali przewagę i mieli okazję na wypracowanie sobie bezpiecznej zaliczki bramkowej. Dobrą sytuację strzelecką miał zwłaszcza Damian Chmiel, Kamil Słaby, Bartłomiej Kasprzak i Jakub Iskra. Goście odpowiadali groźnymi kontrami, ale na posterunku był Matus Putnocky. Pod koniec pierwszej połowy Zagłębie zdołało wyjść na prowadzenie i wydawało się, że tzw. bramka do szatni zmieni diametralnie obraz gry. Tymczasem Sandecja zdołała odpowiedzieć jeszcze przed przerwą i na drugą połową wyszła zmotywowana do walki. Zagłębie cofnęło się do obrony, ale defensywa została przełamana przez ostatnią drużynę w tabeli. Sandecja osiągnęła zdecydowaną przewagę i rozstrzelała rywali.

Tak padły gole:

0:1 – szybka kontra Zagłębia zakończona celnym strzałem napastnika drużyny z Sosnowca, na listę strzelców wpisał się Marek Fabry.

1:1 – precyzyjnie z 18 metrów uderzył Jakub Wróbel.

2:1 – Jakub Iskra przejął piłkę w polu karnym i celnym uderzeniem wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

3:1 – po strzale Jakuba Wróbla, bramkarz Zagłębia odbił futbolówkę przed siebie, a Maciej Mas popisał się celną dobitką.

4:1 – po podaniu od Jakuba Wróbla z bliskiej odległości wynik ustalił Sylwester Lusiusz.