Mieszkanka Starej Wsi dołączyła do grona stulatek

Mieszkanka Starej Wsi dołączyła do grona stulatek

100 lat, Anna Gołyźniak, Stara Wieś

Kolejna seniorka z Sądecczyzny świętowała swoje setne urodziny. Anna Gołyźniak ze Starej Wsi kolo Grybowa doczekała dziewięciorga wnucząt, szesnaściorga prawnucząt i jednej praprawnuczki. Z okazji niezywkłego jubleuszu pod koniec października stulatkę odwiedzili samorządowcy. Posypały się gratulacje i moc życzeń.

Okolicznościowe listy z życzeniami dla jubilatki dotarły od premiera Mateusza Morawieckiego i wojewody Małopolski Łukasza Kmity. Z okazji urodzin, 31 października seniorkę odwiedzili: wójt gminy Grybów Jacek Migacz, sołtys Starej Wsi Antoni Kruczek, a także kierownik placówki terenowej KRUS w Nowym Sączu Adam Zaremba i Bartłomiej Stawiarski – kierownik wydziału świadczeń KRUS w Nowym Sączu. Podczas uroczystości nie zabrakło najbliższej rodziny, ktora codziennie otacza stulatkę miłością i opieką.

100 lat, Anna Gołyźniak, Stara Wieś

Wójt podczas spotkania z seniorką podkreślał, że sto lat to czas, w którym można zebrać wiele doświadczeń i mądrości życiowych, z których mogą korzystać kolejne pokolenia.

100 lat, Anna Gołyźniak, Stara Wieś

– Ponadto, tak sędziwy wiek niesie za sobą szereg doświadczeń życiowych, stanowiących wspólne dla mieszkańców Ziemi Grybowskiej drogocenne dziedzictwo obfitujące w patriotyzm – mówił wójt Jacek Migacz.

100 lat, Anna Gołyźniak, Stara Wieś

Gospodarz gminy życzył mieszkance Starej Wsi bożego błogosławieństwa i tego, aby kolejne lata upływały jej w dobrym zdrowiu, życzliwości i miłości najbliższych.

Czytaj także: Grybów. Praca przy stabilizacji osuwiska wre

Fot. UG Grybów/ 
Mateusz Książkiewicz
Share on twitter
Share on facebook

Otwarcie punktu informacyjnego Krakowskiego Parku Technologicznego w Nowym Sączu

WAŻNE !

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama