W Nowej Wsi dachował samochód. Kierowca w szpitalu. W Łabowej strażacy ratowali 68-letnią kobietę

W Nowej Wsi dachował samochód. Kierowca w szpitalu. W Łabowej strażacy ratowali 68-letnią kobietę

łabowa, nowa wieś, wypadek

Dziś w nocy (5 listopada) w miejscowości Nowa Wieś dachował samochód marki Seat. Kierowca trafił do szpitala. Na miejscu zdarzenia pojawili się strażacy, policja oraz pogotowie ratunkowe. Z kolei rano strażacy otrzymali zgłoszenie o zatrzymaniu krążenia u mieszkanki Łabowej. Kobieta zmarła.

Aspirant sztabowy Krystyna Ogorzałek z PSP Nowy Sącz w rozmowie z naszym portalem informuje, że nocne działania w Nowej Wsi trwały ponad dwie godziny.

– Zgłoszenie otrzymaliśmy o godz. 00.49. Początkowo mieliśmy informację o zakleszczonym kierowcy. Na miejscu okazało się, że był on poza samochodem. Auto znajdowało się na prawym pasie drogi w kierunku Nowego Sącza. Do akcji zostały zadysponowane dwa zastępy JRG Krynica-Zdrój, OSP Łabowa oraz OSP Nowa Wieś. Poszkodowany został zabrany do szpitala. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Straty oszacowano na ok. 10 tys. zł – mówi w rozmowie z DTS24 asp. sztab. Krystyna Ogorzałek.

To nie jedyne przykre zdarzenie tego dnia w okolicy. Jak dodaje dyżurny operacyjny z PSP Nowy Sącz, dziś o godz. 9.35 otrzymano zgłoszenie mówiące o tym, że w Łabowej doszło do zatrzymania krążenia u 68 – letniej kobiety, która znajdowała się w swoim domu. Na miejsce udali się strażacy. Pomimo podjęcia próby ratowania życia, kobieta zmarła.

Fot: OSP Łabowa

Czytaj także: Od niedzieli trzydniowe obchody 730. rocznicy lokacji Nowego Sącza. Co nas czeka?

Share on twitter
Share on facebook

Otwarcie punktu informacyjnego Krakowskiego Parku Technologicznego w Nowym Sączu

WAŻNE !

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama