Od dziś drogowe utrudnienia od Chełmca do Podrzecza

Od dziś drogowe utrudnienia od Chełmca do Podrzecza

roboty drogowe

Ruszyła modernizacja drogi powiatowej Chełmiec – Naszacowice. W związku z tym kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość, bo czekają ich kolejne utrudnienia w naszym regionie.

– W ubiegłą sobotę została otwarta dla ruchu obwodnica zachodnia Nowego Sącza, dlatego też możemy przystąpić do robót na drodze Chełmiec – Naszacowice – zaznaczają przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu.

Od dziś na około 4-kilometrowym odcinku od skrzyżowania pod Urzędem Gminy Chełmiec do ronda w miejscowości Podrzecze obowiązuje czasowa zmiana organizacji ruchu. Taka sytuacja potrwa aż do odwołania.

W planach jest budowa około 350 metrów chodnika, a także wymiana i wzmocnienie konstrukcji drogi. Konieczna będzie rozbiórka starego odcinka, w miejscu którego wykonane zostaną nowe warstwy bitumiczne, wzmocnione dodatkowo siatkami z włókna szklanego. Robotnicy wykonają też ściek przykrawężnikowy, co poprawi odwodnienie drogi. Nie zabraknie również nowego oznakowania.

Jak informują pracownicy Powiatowego Zarządu Dróg, w czasie prac ruch na drodze będzie się odbywał wahadłowo. Ponadto odcinki będą całkiem zamykane w trakcie wykonywania górnych warstw asfaltowych.

fot. ilustr. Pixabay, mapa: PZD Nowy Sącz

Czytaj też: Wichura odebrała mu ukochaną żonę i synka. Został sam z córeczkami i potrzebuje pomocy

Reklama