"Obrazy z ciepłej pory tego roku". Wystawa Krzysztofa Bojarczuka

Już w przyszły piątek, 8 września, o godz. 17. w nowosądeckim Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Szwedzkiej 2 odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa sądeckiego artysty Krzysztofa Bojarczuka. Prace -"obrazy z ciepłej pory tego roku" będzie można oglądać do 4 października. 

wsb3

- Będzie to wystawa prezentująca plon trzech plenerów i wyjazdu rodzinnego do Grecji i Bułgarii. Znajdą się tam prace na papierze i na płótnie, rysunki, prace świeże, najnowsze, które przywiozłem z plenerów - opowiada Krzysztof Bojarczuk.

- Wcześniej miałem wystawę w Starym Sączu. Teraz postanowiłem wystawić prace w Nowym Sączu. Będzie to moja pierwsza tutejsza wystawa od siedmiu lat - dodaje.

Pierwsze wakacyjne doświadczenia plastyczne przeżywałem we wsi rodzinnej mojej mamy, w Rowinach, na południowym Podlasiu – mówi Krzysztof Bojarczuk.

Młodzieńcza wolność, beztroska i nonszalancja wyzwalały pierwsze rysunki na piasku, drzwiach i ścianach zabudowań gospodarczych dziadków i stalinowskich kalendarzach rolniczych. Obserwacja płaskiego pejzażu, chmur na ogromnym niebie, prostej linii horyzontu pozwalały popaść w zadumę i melancholię. Tak we mnie rodził się artysta. 

***

Krzysztof Bojarczuk urodził się w 1961 roku w Radzyniu Podlaskim. Jest absolwentem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Lublinie, studiował także wychowanie plastyczne w Wyższej Szkole Pedagogicznej i na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W 1989 roku obronił dyplom z miedziorytu w pracowni profesora Stanisława Wejmana. Był kilkakrotnym stypendystą Ministerstwa Kultury i Sztuki.

Fot. Ilustracyjne - Piotr Gryźlak/MCK Sokół; Centrum Informacji Turystycznej w Nowym Sączu, z arch. K. Bojarczuka.

 

 

NISSANLAT

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.