Obrady okrągłego stołu w Piwnicznej-Zdroju [FILM]

Obrady okrągłego stołu w Piwnicznej-Zdroju [FILM]

Marzena Oleś Kluska

Rozmowa kandydatów na burmistrza Piwnicznej-Zdroju przy symbolicznym okrągłym stole to inicjatywa, z którą wyszła Marzena Oleś-Kluska, kandydatka do Sejmiku Województwa Małopolskiego. Zaskakujące jest to, że z zaproszenia nie skorzystał obecnie urzędujący Dariusz Chorużyk.

Spotkanie odbyło się w luźnej, ale merytorycznej atmosferze przy kawie i ciastkach w hotelu Piwniczna. Gospodynią wydarzenia, a także moderatorką dyskusji była właścicielka obiektu, jak również kandydatka do Sejmiku w nadchodzących wyborach Marzena Oleś-Kluska

Okrągły stół, bo chciałabym, żeby to była rozmowa osób, które mają coś do powiedzenia. Jesteśmy wszyscy równi, każdy z panów jest kandydatem na burmistrza i myślę, iż bardzo jednoznaczne jest właśnie to, że ten stół jest okrągły. Najważniejsze jest, aby dialog dobrze funkcjonował i na pierwszym planie była przyszłość naszej Piwnicznej – rozpoczęła inicjatorka spotkania.

Wśród uczestników znaleźli się kandydaci: Piotr Baran, Mariusz Lis, Piotr Ściegienny, Sławomir Wójtowicz oraz Tomasz Michałowski. Miejsce, na którym siedzieć miał Dariusz Chorużyk było puste.

Podczas rozmowy poruszono wiele tematów związanych z obecnym funkcjonowaniem, jak również przyszłością Piwnicznej-Zdroju. Omówiono aspekty codziennego życia mieszkańców, problemów oraz zagrożeń, a także pomysłów na zmiany konieczne do przeprowadzenia.

Jednymi z głównych wątków były m.in. kwestie związane z budową obwodnicy, pozyskiwania środków zewnętrznych, rozwoju w zakresie oferty turystycznej, czy funkcjonowanie Urzędu Miasta i Gminy. Jako konkluzję uznać można, że padło wiele deklaracji o wzajemnej współpracy po zakończeniu wyborów.

Całe spotkanie do obejrzenia na poniższym materiale filmowym:

Film: Michał Śmierciak

Czytaj także: Muzeum Ziemi Sądeckiej zaprezentowało plan działania [FILM]

WYBORY 2024

REPERTUAR KINA SOKÓŁ

Reklama