Kraków/Nowy Sącz. PiS o zwycięstwie kandydatów: ,,sami tego nie zrobią, to robota dla nas”

Kraków/Nowy Sącz. PiS o zwycięstwie kandydatów: ,,sami tego nie zrobią, to robota dla nas”

Iwona Mularczyk jest jedną z pięciu kandydatów na prezydenta Nowego Sącza. Jej kandydaturę oficjalnie przedstawił pod koniec lutego poseł Patryk Wicher. Wczoraj (17 marca) na konwencji PiS w Krakowie spotkał się z nią prezes Jarosław Kaczyński.

W 2018 roku walczyła w II turze o fotel prezydenta Nowego Sącza z Ludomirem Handzlem. Zdobyła 15 tysięcy głosów, a obecny gospodarz miasta ponad 21 tys. Iwona Mularczyk została przewidniczącą miejskiej rady i przez większość kadencji pełniła tę funkcję. Podczas tegorocznych wyborów, 7 kwietnia, ponownie będzie się ubiegać o fotel prezydencki. O jej kandydaturze informowaliśmy nieoficjalnie ponad dwa miesiące temu.

– Zgodnie z decyzją prezesa Jarosława Kaczyńskiego i naszych władz warszawskich, zostałem upoważniony do tego, żeby dzisiaj w ten piękny dzień, w tak doborowym towarzystwie, w obecności radnej Iwony Mularczyk i posła Jana Dudy, zakomunikować państwu, że mamy kandydata na prezydenta Nowego Sącza. Tym kandydatem jest pani Iwona Mularczyk – oznajmił 26 lutego na spotkaniu z dziennikarzami poseł Patryk Wicher.

Pięć lat wcześniej prezentacji kandydatki dokonał sam Jarosław Kaczyński na konwencji PiS w Nowym Sączu. W tym roku, początkiem lutego miasto odwiedziła europoseł i była premier Polski Beata Szydło. W kuluarach mówiło się, że parlamentarzystka przyjechała, by ogłosić kandydaturę Mularczyk. Tak się jednak nie stało, a partia długo zwlekała, by oficjalnie potwierdzić informację.

Wczoraj (17 marca) w Krakowie odbyła się oficjalna konwencja wyborcza Prawa i Sprawiedliwości. Pojawił się na niej prezes Jarosław Kaczyński i wspomniana już europoseł Beata Szydło. Szef partii spotkał się z Iwoną Mularczyk i jej mężem posłem.

– Mamy kandydatów na prezydentów we wszystkich miastach prezydenckich. Będą walczyć, będą starać się zrobić wszystko, aby zwyciężyć, ale sami tego nie zrobią i to jest robota dla nas. Zostały trzy tygodnie. Trzeba, żeby każdy dzień, każda godzina były dobrze przepracowane, przez kandydatów, ale i przez nas wszystkich – mówiła podczas konwencji wyborczej Prawa i Sprawiedliwości w Krakowie europoseł Beata Szydło.

Czytaj także: Strażacki plebiscyt „150 lat na straży”. Trwa głosowanie

Fot. Facebook/ Iwona Mularczyk 

Reklama