Muzeum Ziemi Sądeckiej zaprezentowało plan działania [FILM]

Muzeum Ziemi Sądeckiej zaprezentowało plan działania [FILM]

Muzeum Ziemi Sądeckiej, Robert Ślusarek, Muzeum Okręgowe, Nowy Sącz, Miasteczko Galicyjskie

Na terenie Miasteczka Galicyjskiego, a dokładniej w tamtejszym ratuszu, odbyła się konferencja prasowa zorganizowana przez Muzeum Ziemi Sądeckiej. Podczas spotkania z mediami omówiono szczegółowy kalendarz zbliżającego się sezonu.

Spotkanie rozpoczęło się od nawiązania zmiany nazwy Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu, która miała miejsce w styczniu. – Funkcjonujemy obecnie pod nazwą Muzeum Ziemi Sądeckiej. Jest to można powiedzieć nawrót pierwotnej nazwy Muzeum Okręgowego, której historia  sięga 1909 roku. To właśnie wtedy placówka którą Rada Miasta powołała do istnienia, rozpoczęła swoje działanie od takiej nomenklatury – wyjaśnił Robert Ślusarek, dyrektor Muzeum Ziemi Sądeckiej.  

– My od lat zabiegaliśmy o zmianę nazwy z Muzeum Okręgowego na Muzeum Ziemi Sądeckiej. Z racji na to, że ona bardziej chyba odzwierciedla formułę, jak również aktywność oraz działalność muzealną. Pod kątem promocji historii regionu, jak również i promocji wydarzeń kulturalnych, które odbywają się w naszych progach muzealnych w Nowym Sączu – dodał przedstawiciel muzeum. 

W dalszej części konferencji, o nadchodzących wydarzeniach i aktywnościach muzeum szczegółowo opowiedziała Małgorzata Łukasik, kierownik Miasteczka Galicyjskiego.

Całość konferencji można obejrzeć na poniższym nagraniu:

Film: Michał Śmierciak

 

Czytaj także: Zaglądamy za kulisy. Dzień Kobiet w nowosądeckiej Małej Galerii [FILM]

Reklama