Ukradł ponad 1000 litrów paliwa. Złapano go na gorącym uczynku

Ukradł ponad 1000 litrów paliwa. Złapano go na gorącym uczynku

kradzież paliwa

43-latek regularnie włamywał się do ciężarówek, by kraść z nich olej napędowy. Wpadł podczas jednej z takich akcji. Mężczyzna został aresztowany i grozi mu więzienie.

Jak zaznaczają funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Limanowej, postępowania w związku z kradzieżami paliwa w Męcinie (gm. Limanowa) toczyły się już od 24 października. Policjantom zgłoszono dwa takie zdarzenia, a sposób działania złodzieja zawsze był taki sam.

W nocy sprawca wyłamywał korek zabezpieczający wlew zbiornika, następnie przy użyciu gumowego węża spuszczał paliwo, które przelewał do kanistrów. W sumie ukradł z samochodów ciężarowych ponad 1000 litrów oleju napędowego, wartego około 6700 złotych.

3 listopada br. po otrzymanej informacji, policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali mężczyznę podczas kradzieży paliwa. 43-latek trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych w limanowskiej komendzie – informują funkcjonariusze z KPP w Limanowej.

Mężczyzna usłyszał zarzuty trzech włamań do zbiorników i kradzieży paliwa o wspomnianej wcześniej wartości. Co ciekawe, 43-latek był już wcześniej skazany za podobne przestępstwa. W zeszły poniedziałek (6 listopada) Sąd Rejonowy w Limanowej zadecydował o trzymiesięcznym tymczasowym areszcie dla złodzieja. Mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.

fot. KPP w Limanowej


Czytaj też:

Smogowy ranking. Nowy Sącz w niechlubnej czołówce, choć jest lepiej

WAŻNE !

BIZNES MISJA

Reklama