Udar zabrał mu sprawność. Tylko z Waszą pomocą Jacek ponownie zagra na ukochanej perkusji

Udar zabrał mu sprawność. Tylko z Waszą pomocą Jacek ponownie zagra na ukochanej perkusji

Gawrecki Jacek, Straż Graniczna, Sursum Corda

Jacek grał w Orkiestrze Reprezentacyjnej Straży Granicznej. Energia go rozpierała – jeździł na rowerze, pływał, żył pełnią życia. Jedna chwila zmieniła wszystko. Teraz potrzebuje pomocy dobrych ludzi.

Jako mały chłopiec grał na garnkach. Już wtedy odkrył swoją miłość do perkusji. Podążył za nią do Wojskowego Liceum Muzycznego w Gdańsku, a później realizował się w Orkiestrze Reprezentacyjnej Straży Granicznej. Tam również uczył dzieci i młodzież gry na perkusji.

W grudniu (2021 r.) jego świat legł w gruzach. Dostał udaru niedokrwiennego mózgu. Tylko dzięki natychmiastowej reakcji bliskich, a później interwencji lekarzy, udało się uratować jego życie. Teraz jednak 52-letniego Jacka z Nowego Sącza czeka walka o sprawność. Codziennie na nowo uczy się zwykłych czynności. Potrzeba rehabilitacji. Dzięki niej Jacek znów zagra na perkusji i wróci do życia sprzed udaru.

Tata uwielbia ludzi. Zawsze otoczony znajomymi, chętny do pomocy…  Uśmiech nie schodził z jego twarzy. Tata zawsze był blisko nas. Jest dla nas bardzo ważny. Zrobimy wszystko, aby wrócił do zdrowia. Jest świadomy tego co się stało, walczy z całych sił, żeby być samodzielnym” – wyznała Sursum Corda córka Jacka – Magdalena.

Koleżanki i koledzy z Karpackiego Oddziału Straży Granicznej proszą o pomoc. ,,Za każde wsparcie serdecznie dziękujemy, a Jackowi życzymy siły, wytrwałości i powrotu do zdrowia” – piszą. Jacek jest podopiecznym sądeckiego Sursum Corda.

Każdy może mu pomóc, wpłacając dowolną kwotę na specjalnie dedykowaną dla niego zbiórkę: Chcę pomagać – Jacek Gawrecki (kliknij) lub przekazać 1 % swojego podatku na jego subkonto w Stowarzyszeniu Sursum Corda, wpisując w rozliczeniu rocznym KRS 00000 20 382 i podając cel szczegółowy: 6876 Jacek Gawrecki.

Źródło fot. KOSG/
Sursum Corda

Share on twitter
Share on facebook