Odnawialne Źródła Energii – przyszłość budownictwa?

Odnawialne Źródła Energii – przyszłość budownictwa?

SOL CAM

Rozmowa z Witoldem Horowskim,  Pawłem Groniem i Stanisławem Groniem właścicielami firmy SOL-CAM Sp.J.

Jaką rolę w polskim budownictwie odgrywa obecnie OZE? Jaka jest świadomość potencjalnych prosumentów?

Nasza świadomość dotycząca zastosowania OZE w budownictwie domowym jak i prywatnych firmach wciąż rośnie. Bardzo nas to cieszy, nie tylko ze względu na większą ilość Klientów, ale przede wszystkim dlatego, że nasze społeczeństwo jest coraz bardziej świadome jak ważna jest ekologia .Nie ulega wątpliwości, że Odnawialne Źródła Energii to przyszłość branży budowlanej w Polsce. Dzięki stale rosnącej świadomości nasi Klienci coraz częściej stawiają na jakość i decydują się nawet na nieco droższe ale o wiele bardziej bezpieczne i wydajne systemy fotowoltaiczne z segmentu PREMIUM PLUS, które posiadają moduły marki HYUNDAI z technologią gontową oraz system optymalizacji marki SOLA

REDGE. Jesteśmy przekonani, że im większa świadomość zalet OZE, potencjalnych prosumentów, tym większe prawdopodobieństwo, że montaż tego typu instalacji stanie się standardem. 

– Wspomniał Pan o aspekcie ekologicznym. Dlaczego warto zainstalować fotowoltaikę czy pompy ciepła? 

– Głównym argumentem przemawiającym za zasadnością inwestycji w tego typu przedsięwzięcie jest fakt, że są one bezemisyjne i nieszkodliwe dla środowiska, a do tego pozwalają na generowanie darmowej energii elektrycznej lub stanowią tanie źródła ciepła. Ponadto koszt inwestycji zwraca się w perspektywie kilku lat, po których można się cieszyć darmową energią, czy to w formie prądu, czy ciepła.

Ile można zaoszczędzić na instalacji Odnawialnych Źródeł Energii? 

Montaż fotowoltaiki, jeszcze w połączeniu z pompą ciepła daje w dłuższej perspektywie oszczędności w kwocie nawet 60 tys. zł, bez uwzględnienia wzrostu cen paliw. Dlatego większe koszty w fazie początkowej nie powinny być przeszkodą. Ponadto są dofinansowania do takich przedsięwzięć. 

Czy można liczyć na jakieś dofinansowania i ulgi. Czy firma zajmuje się doradztwem w tej kwestii? 

– Tak, jak najbardziej. Oferujemy nasze doradztwo w tym zakresie. Już mamy sporo dofinansowań na koncie, przeprowadzonych z sukcesem. Już od kwietnia tego roku rusza nabór wniosków o dotacje z czwartej edycji programu Mój Prąd. Będzie ona przewidywała możliwość dofinansowania zakupu m.in. magazynów energii elektrycznej. W najbliższych tygodniach ruszy również projekt Moje Ciepło, w którym będzie można uzyskać dofinansowanie na pompy ciepła.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze wykonawcy instalacji OZE? 

Decydując się na instalację pomp ciepła warto sprawdzić czy wykonawca posiada akredytację na instalowane produkty oraz jakie jest jego dotychczasowe doświadczenie. Bardzo ważnym aspektem jest również sprawdzenie czy posiada uprawnienia F-GAZ wydawane przez Urząd Dozoru Technicznego, które są niezbędne do legalnego wykonywania instalacji pomp ciepła z układami freonowymi innymi niż w pompach typu monoblok. Weryfikując ofertę należy dopytać co wchodzi w zakres współpracy, czy świadczy usługi kompleksowo od doradztwa, montaż, a finalnie opiekę serwisową  nad wykonanymi instalacjami. Decydując się na instalację fotowoltaiki warto sprawdzić czy posiada produkty z długoletnią rękojmią wykonawcy  oraz gwarancją producentów. Jeśli chcemy zamontować wentylację warto sprawdzić producenta oraz jaki jest okres gwarancji i czy w ofercie jest opieka serwisowa. Na koniec polecam również zasięgnąć opinii w Internecie od dotychczasowych Klientów.

 

O FIRMIE: 

Firma SOL-CAM w swoje ofercie posiada innowacyjne rozwiązania z zakresu instalacji odnawialnych źródeł energii. Zajmuje się projektowaniem i montażem fotowoltaiki, pomp ciepła, rekuperacji, klimatyzacji, systemów zabezpieczeń oraz wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. W ofercie firmy znajdują się również instalacje pakietowe ( fotowoltaika + pompa ciepła) a także instalacje kompleksowe, które cieszą się dużym powodzeniem.  Oferta skierowana jest do osób prywatnych i firm. 

Więcej informacji na solcam.pl

SOL CAM

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Ewa Novel tuż przed finałem Szansy na sukces

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.