Nowy Sącz. Zmiany w szpitalu. Nie będzie oddziału covidowego

Nowy Sącz. Zmiany w szpitalu. Nie będzie oddziału covidowego

szpital, Nowy Sącz, pandemia, oddział covidowy

Nowosądecki szpital im. Jędrzeja Śniadeckiego wraca do rzeczywistości sprzed pandemii. Wkrótce zostanie zlikwidowany oddział covidowy, a oddziały, z których został utworzony wznowią normalne działanie. Co z odwiedzinami chorych?

Praktycznie od początku pandemii, czyli od wiosny 2020 roku szpitale w całym kraju zawiesiły do odwołania możliwość odwiedzin pacjentów. Wizyty dopuszczane były tylko w wyjątkowych sytuacjach np. gdy stan zdrowia chorego pogorszył się na tyle, że spodziewano się jego śmierci. Ponadto na wejście do danego oddziału musiał wyrazić zgodę lekarz kierujący nim. Po ponad dwóch latach odwiedziny przywrócił gorlicki szpital, o czym informowaliśmy w tekście: Gorlicki szpital przywraca możliwość odwiedzin. Jednak jest szereg zasad.

– Na razie w nowosądeckim szpitalu odwiedziny chorych są tylko w sytuacjach wyjątkowych i za zgodą lekarza kierującego oddziałem, jednak w tym tygodniu zapadną w tej sprawie decyzje – poinformowała w rozmowie z naszą redakcją Agnieszka Zelek-Rachtan, rzeczniczka szpitala.

Likwidacja oddziału covidowego

Oddział covidowy w nowosądeckim szpitalu został utworzony w 2020 roku z oddziału geriatrii i rehabilitacji. Im więcej osób wymagało hospitalizacji z powodu koronawirusa, tym bardziej się rozrastał. Działo się to kosztem pracy innych oddziałów. Obecnie na oddziale covidowym przebywa 16 pacjentów.

– Od 1 kwietnia nie będzie łóżek covidowych w nowosądeckim szpitalu. Pacjenci wymagający hospitalizacji z powodu Covid-19 będą leczeni na oddziale zakaźnym – potwierdza rzeczniczka szpitala.

W lutym tego roku szpital przywrócił planowe zabiegi, teraz po likwidacji oddziału covidowego, placówka całkowicie odzyska swój kształt sprzed pandemii. Oddział geriatrii i rehabilitacji wrócą na swoje miejsce.

Fot. Monika Kmak 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Finał Szansy na sukces tuż, tuż. Co jeszcze przed Ewą na parę godzin przed jej wystąpieniem ?

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.