Gorlicki szpital przywraca możliwość odwiedzin. Jednak jest szereg zasad

Gorlicki szpital przywraca możliwość odwiedzin. Jednak jest szereg zasad

W Szpitalu Specjalistycznym im. H. Klimontowicza od dziś, 12 czerwca, częściowo zostanie przywrócona możliwość odwiedzin. Jest jednak szereg zasad, których trzeba przestrzegać, aby zobaczyć się z osobą przebywającą w lecznicy.

Do pacjenta jednoczasowo może wejść wyłącznie jedna, pełnoletnia osoba, a na oddziale może maksymalnie w tym samym momencie może przebywać troje dorosłych. Najlepiej jakby była zaszczepiona przeciw SARS – CoV – 2 lub posiadała status ozdrowieńca, czyli udokumentowaną chorobę COVID-19 do pół roku wstecz.

Przy wejściu do szpitala odwiedzający musi zdezynfekować ręce i dokonać pomiaru temperatury. Nie może to być osoba, która ma objawy infekcji typu: kaszel, katar, podwyższona temperatura, ból gardła itp. Co więcej, przed wejściem i wyjściem z oddziału trzeba również zdezynfekować ręce, zabrania się wchodzić w rękawiczkach.

Na czas wizyty osoba odwiedzająca, jak i pacjent muszą zakładać maseczki jednorazowe, chirurgiczne i zachować dystans 1,5 metra. Czas odwiedzin ograniczony jest do 20 minut.

,,Umożliwia się dostarczenie artykułów i rzeczy osobistych pacjenta pod drzwi oddziału i tam przekazanie ich personelowi. Pacjent nie może opuszczać oddziału. Ostateczną akceptację oraz decyzję o możliwości odwiedzin podejmuje lekarz kierujący lub dyżurny” – informuje dyrektor gorlickiego szpitala Marian Świerz.

Czytaj też:

Będzie koniec dyspensy od udziału we mszy św.

Reklama