Jan Duda: czas najwyższy na zmianę ustawy o dostępie do broni dla obywateli

Jan Duda: czas najwyższy na zmianę ustawy o dostępie do broni dla obywateli

Grupa polityków PiS złożyła do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji interpelację w sprawie uproszczenia i przyspieszenia procedur uzyskiwania pozwolenia na broń. Inicjatywę tę poparli między innymi posłowie z Sądecczyzny – Jan Duda, Patryk Wicher i Elżbieta Zielińska.

Podpisałem się pod interpelacją, bo czas najwyższy na zmianę ustawy o dostępie do broni dla obywateli. Oczywiście należy zachować kontrolę ale bez zbędnych procedur administracyjnych i niczym nie uzasadnionego podziału na kategorie:  broń do obrony własnej, myśliwska, kolekcjonerska, sportowa… Jest ich chyba ze sześć i na każdą trzeba stosowne pozwolenie. Broń palna to broń i tyle – komentuje poseł Duda.

Jak tłumaczy poseł Bartłomiej Wróblewski deregulacja i przyspieszenie procedury uzyskiwania pozwolenia na broń jest najszybszym i bezkosztowym sposobem na zwiększenie potencjału obronnego Polski.  – Obecnie procedura trwa minimum sześć, a zwykle więcej niż osiem miesięcy. Możliwe jest skrócenie tego czasu dwu- albo trzykrotnie bez zmiany ustawy – zaznacza.
Szczegółowe warunki dla osób ubiegających się o pozwolenie na broń określa Ustawa z dnia 21 maja 1999 r. o broni i amunicji.
Podstawowe wymogi to:
– ukończenie 21 lat
– posiadanie miejsca stałego pobytu w Polsce (obywatelstwo polskie)
– brak zaburzeń psychicznych, psychologicznych lub ograniczeń w sprawności psychofizycznej
– brak uzależnień od alkoholu lub substancji psychoaktywnych
– niekaralność (brak wyroku skazującego za przestępstwa umyślne i nieumyślne przeciwko zdrowiu i życiu oraz bezpieczeństwu w komunikacji popełnione w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego)
 
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Finał Szansy na sukces tuż, tuż. Co jeszcze przed Ewą na parę godzin przed jej wystąpieniem ?

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.