Nowy Sącz. Złodziejski duet okradał niezamknięte samochody

Nowy Sącz. Złodziejski duet okradał niezamknięte samochody

Sądeccy policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu, wpadli na trop złodziei, którzy okradli trzy niezamknięte samochody zaparkowane na prywatnych posesjach w Nowym Sączu. Dwóch nastolatków w wieku 19 i 17 lat już usłyszało zarzuty.

Pod koniec lipca policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu sądeckiej komendy otrzymali trzy zgłoszenia o popełnieniu przestępstwa. Dotyczyły one kradzieży z samochodów zaparkowanych na prywatnych posesjach na terenie miasta. Z trzech pojazdów nieznani wówczas sprawcy ukradli łącznie 2800 złotych, kartę bankomatową, dowód osobisty, prawo jazdy i inne dokumenty.

W efekcie pracy operacyjnej funkcjonariusze sądeckiej komendy ustalili, że za kradzieże odpowiada dwóch młodych mieszkańców Nowego Sącza w wieku 19 i 17 lat. Kilka dni temu na podstawie materiału dowodowego policjanci przedstawili młodszemu zarzut kradzieży, natomiast starszemu – zarzuty kradzieży, kradzieży karty bankomatowej i innych dokumentów stwierdzających tożsamość oraz ich ukrycia. Za te przestępstwa grozi kara do 5 lat więzienia – relacjonuje  Aneta Izworska z zespołu ds. Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Czytaj też:

Z gór widać lepiej. Bajka o smoku i pięknej Sądeczance