Nowy Sącz. Zderzenie czterech pojazdów i rowerzysty na ul. Węgierskiej

Nowy Sącz. Zderzenie czterech pojazdów i rowerzysty na ul. Węgierskiej

Na ulicy Węgierskiej w Nowym Sączu doszło do zderzenia czterech pojazdów i rowerzysty. Kolizja miała miejsce wczoraj (12 sierpnia) około godziny 16.20.

Łącznie pojazdami podróżowało dziewięć osób, w tym troje dzieci. Zderzenie miało miejsce na wysokości zatoczki autobusowej na pasie jezdni w kierunku Starego Sącza – informują strażacy.

Wszyscy uczestnicy zdarzenia opuścili pojazdy o własnych siłach i w chwili przybycia służb przebywali na przystanku autobusowym. Dwie osoby zostały poszkodowane: kierowca jednego z samochodów oraz rowerzysta. Otrzymały kwalifikowaną pierwszą pomoc z rąk strażaków, a następnie trafiły pod opiekę załóg karetek pogotowia ratunkowego. Po przebadaniu okazało się, że obie poszkodowane osoby mogą pozostać na miejscu.

Strażacy odłączyli akumulatory w uszkodzonych samochodach i sprawdzili, czy nie doszło do wycieku płynów eksploatacyjnych. Na koniec auta zostały zepchnięte na pobocze, a pozostałości powypadkowe uprzątnięto z jezdni.

– Za organizację ruchu drogowego w czasie trwania akcji odpowiedzialni byli policjanci, którzy pozostali na miejscu zdarzenia w celu przeprowadzenia czynności dochodzeniowych. Działania strażaków trwały półtorej godziny – relacjonują funkcjonariusze PSP w Nowym Sączu.

fot. PSP w Nowym Sączu

Czytaj też: Sądeckie Hospicjum zamieniło się w plan filmowy

Share on twitter
Share on facebook