Znajdź swoją następną pracę w Nowym Sączu

praca nowy sącz

Mieszkasz w Nowym Sączu i właśnie straciłeś pracę? Nie wiesz jak zabrać się za szukanie następnej? Nie przejmuj się. W poniższym artykule znajdziesz kilka porad dotyczących sprawnego i efektywnego poszukiwania nowego miejsca pracy, a także wskazówki dotyczące ewentualnego przebranżowienia.

Od czego zacząć poszukiwanie nowej pracy?

Kiedy poszukujesz nowej pracy, to przede wszystkim przejrzyj wszystkie dostępne oferty. Nie odrzucaj konkretnego stanowiska tylko dlatego, że nie jest ono dla Ciebie wystarczająco dobre – nie musisz bowiem wiązać z nim całej swojej przyszłości. Taką prace możesz potraktować jako zajęcie tymczasowe, które pozwoli Ci na zarabianie pieniędzy, za które opłacisz rachunki i zrobisz najpotrzebniejsze zakupy. W między czasie możesz szukać zatrudnienia w innym miejscu. Zaglądaj często na strony, na których znajdziesz aktualne ogłoszenia dotyczące pracy, np. praca Nowy Sącz pozwoli Ci na przeglądanie wszystkich dostępnych stanowisk. Przy każdej ofercie pracy znajdują się: rodzaj umowy, stawkę wynagrodzenia oraz informacje o etacie. Kiedy już znajdziesz interesujące Cię oferty, z którymi chcesz związać swoją przyszłość, to zastanów się czy praca na tych stanowiskach będzie dla Ciebie odpowiednia. W tym celu możesz dokonać analizy swoich zalet i wad, które w połączeniu z zainteresowaniami pozwolą Ci wybrać nową pracę.

Przeanalizuj swoje mocne i słabe strony

Kiedy znajdziesz już kilka korzystnych propozycji to usiądź i przeanalizuj swoje wady i zalety. Zacznij od wypisania swoich mocnych stron. Mogą być to np.: dobra znajomość języków obcych, obszerna wiedza ekonomiczna, znajomość programów komputerowych na wysokim poziomie, dobre wykształcenie  czy też umiejętność pracy w grupie. Wypisywanie swoich zalet jest dość łatwe, jednak należy także rozważyć wszystkie czynniki, które ograniczają nasz dalszy rozwój – czyli słabości. Słabe strony to np.: brak dobrego wykształcenia lub umiejętności praktycznych, nieznajomość języków obcych, brak wiary w siebie lub też niewielkie zorientowanie w branży. Kiedy już dokładnie przeanalizujesz wszystkie swoje wady i zalety możesz zdecydować, która z wcześniej wybranych ofert będzie rzeczywiście odpowiednia. Może okazać się także, że dopasujesz swoje zainteresowania i atuty do pracy w zupełnie innej branży niż być tego oczekiwał.

Czy warto rozważyć zmianę branży?

W Nowym Sączu brakuje pracy dla ludzi z Twoimi kwalifikacjami? Może czas zmienić branżę? Jak się przebranżowić? Gdzie szukać pracy w okolicy? Te pytania często towarzyszą nam podczas poszukiwania nowej pracy. Nierzadko zdarza się bowiem, że na konkretnym rynku działa wiele ludzi o podobnych kwalifikacjach, co powoduje, że rynek staje się nimi przesycony, a osoby, które mają nieco mniejsze doświadczenie lub niższe kwalifikacje zostają bezrobotne. Co zrobić w takiej sytuacji? Możesz zmienić branżę. W większości przypadków nie będzie to łatwe i może zająć trochę czasu, ale może przynieść duże korzyści. Jeżeli znasz jakąś niszę rynkową w Nowym Sączu, to może warto zagłębić się w tym temacie i rozpocząć próby związane z tą działalnością. W między czasie możesz podjąć się innej pracy, który pozwoli Ci uzyskać środki potrzebne do przebranżowienia. Możesz np. zainwestować w konkretne kursy lub szkolenia, albo zapisać się do szkoły, która pomoże Ci uzyskać konkretne kwalifikacje.

 

Artykuł partnera.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.