Śmierć dwóch młodych kierowców, rowerzysty i pasażerki. Tragiczny obraz wakacji na sądeckich drogach

Od początku wakacji na sądeckich drogach zginęły cztery osoby: dwóch młodych kierowców, jedna pasażerka i jeden rowerzysta. Troje z nich zmarło w szpitalu.

Do pierwszego zdarzenia doszło 26 czerwca br. w Królowej Górnej. Było około godziny 4.40. 23-letni mężczyzna jechał osobowym Seatem i niewyjaśnionych na obecną chwilę przyczyn, zjechał na przeciwny pas ruchu, po czym wjechał do przydrożnego rowu, gdzie uderzył w betonowy przepust i dachował. Mężczyzna zmarł po kilku dniach w szpitalu.

Tego samego dnia, kilka kilometrów dalej, w Binczarowej, doszło do drugiego tragicznego w skutkach wypadku. Około godz. 10:15 zderzyły się dwa pojazdy: Fiat oraz Volkswagen.

,,Fiatem  kierował 23-letni mężczyzna natomiast Volkswagenem 19 – latek. W wyniku zdarzenia cztery osoby z obrażeniami ciała zostały przetransportowane do szpitala. (Kierujący oraz pasażerka z fiata, a także  kierujący oraz pasażer z volkswagena). Po kilku dniach 61-letnia kobieta – pasażerka samochodu marki Fiat zmarła w szpitalu. Dokładne okoliczności i przyczyny tego zdarzenia są wyjaśniane w toczącym się postępowaniu” – poinformowała naszą redakcję komisarz Justyna Basiaga z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Trzeci wypadek, w którym zginął człowiek, zdarzył się w Nowym Sączu 11 lipca. Około godziny 14:30 na ul. Barskiej 56-letni rowerzysta jechał pod wzniesienie w kierunku Naściszowej, nagle wywrócił się na jezdni i wpadł za barierę energochłonną w zarośla. Mężczyzna zmarł w szpitalu.

7 sierpnia około 8.20 znaleziono samochód marki BMW przewrócony na dachu w potoku w Krużlowej Wyżnej. Ze środka strażacy wydostali 21-latka. Niestety mężczyzna nie żył. Do wypadku prawdopodobnie doszło kilka godzin wcześniej, około 5.30.

Na obecną chwilę nie wiadomo z jakich przyczyn kierowca stracił panowanie nad pojazdem na łuku drogi.

,,W związku z zaistniałymi zdarzeniami apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o rozwagę i rozsądek na drodze oraz o zachowanie szczególnej ostrożności podczas jazdy” – przestrzega komisarz Justyna Basiaga.

Fot. arch.PSP w Nowym Sączu 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.