Nowy Sącz przekroczy milion dla WOŚP? Potrzebni wolontariusze na 31. Finał

Nowy Sącz przekroczy milion dla WOŚP? Potrzebni wolontariusze na 31. Finał

WOŚP, Nowy Sącz, wolontariusze

Po raz 31. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Dzisiaj ruszyła rejestracja wolontariuszy, którzy chcą pomóc w nowosądeckiej zbiórce dla WOŚP. Finał odbędzie się 29 stycznia 2023 roku. Jak dołączyć do drużyny czerwonych serduszek?  

Tym razem WOŚP zagra pod hasłem przewodnim ,,Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!” W Nowym Sączu trwają przygotowania. Będzie moc atrakcji. Licząc łącznie wszystkie nowosądeckie finały WOŚP, zebrano około 860 tysięcy.

– Zbliżamy się do udokumentowanej granicy miliona złotych zebranych łącznie podczas finałów WOŚP w Nowym Sączu. Mamy nadzieję, że w tym roku wspólnie ją przekroczymy – mówi Jakub Belski, szef sztabu 31. WOŚP w Nowym Sączu.

Jednak, aby to się udało, potrzebni są wolontariusze, którzy zechcą kwestować 29 stycznia. Belski przypomina, że aby kwestować nie trzeba mieć ukończonych 18 lat. Jednak w takiej sytuacji za zarejestrowanie dziecka lub podopiecznego odpowiada rodzic, albo opiekun prawny. Proces rejestracji wolontariusza nie jest skomplikowany. Każdy zainteresowany może wejść na stronę: https://iwolontariusz.wosp.org.pl, gdzie są dwie możliwości: zarejestrować się, jeżeli ktoś wcześniej nie uczestniczył w kweście lub zalogować – w przypadku, gdy było się wolontariuszem podczas wcześniejszych finałów WOŚP.

Następnie po uzupełnieniu danych osobowych należy wskazać Sztab #6796 „Przytul Mnie” Nowy Sącz jako ten, przy którym będzie się kwestować. Na koniec po zaznaczeniu niezbędnych zgód zostanie wyświetlony komunikat o weryfikacji zgłoszenia, a ono w niedługim czasie trafi do akceptacji w Bazie Szefa Sztabu #6796 Nowy Sącz – wyjaśnia Jakub Belski.

Link do strony WOŚP Nowy Sącz w mediach społecznościowych: https://www.facebook.com/wospnowysacz.
Wydarzenie objął patronatem prezydent Nowego Sącza.

Sepsa zabija w ciągu kilku godzin

Sepsa, czyli specyficzna reakcja organizmu na zakażenie może zabić w kilka godzin. Jak podaje Światowa Organizacji Zdrowia, w 2017 roku sepsa wystąpiła u 49 milionów ludzi na świecie, a 11 milionów zmarło z jej powodu. Prawie połowa zachorowań dotyczyła dzieci (około 20 milionów), a w populacji do 5. roku życia sepsa była przyczyną 2,9 miliona zgonów.

Czytaj także: W czwartek decyzja komisji dyscyplinarnej w sprawie meczu Sandecja – Śląsk. Jakie są fakty?

Fot. WOŚP Nowy Sącz
Share on twitter
Share on facebook

Otwarcie punktu informacyjnego Krakowskiego Parku Technologicznego w Nowym Sączu

WAŻNE !

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama