Nowy Sącz zagra dla małych dzieci, bo pomaganie jest dziecinnie proste

W niedzielę, 13 stycznia w Nowym Sączu już po raz 27. zagra największa orkiestra świata – Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Datki zebrane podczas Finału WOŚP zostaną przeznaczone na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

wsb3

Lokalny sztab WOŚP założyła nieformalna grupa społeczników z Nowego Sącza, która z roku na rok powiększa swe grono. W tym roku na ulice naszego miasta wyjdzie z identyfikatorami i skarbonkami 100 wolontariuszy.

Patronat honorowy nad miejskim Finałem objął Prezydent Miasta Ludomir Handzel, a prace organizacyjne nowosądeckiego sztabu wspierane są przez Urząd Miasta.

Pełną parą Finał w Nowym Sączu ruszy już o godz. 10.30 pod pomnikiem Mickiewicza na Plantach, skąd w kierunku Rynku nastąpi wymarsz Kolorowego Korowodu Sądeckich Przebierańców. Do wzięcia udziału w Korowodzie, podobnie jak w zeszłym roku, zapraszamy wszystkich mieszkańców, niezależnie od wieku. Za najbarwniejsze i najciekawsze przebrania przewidziano nagrody rzeczowe.

27.Finał WOŚP będzie grał od godz. 11.00-21.00 na płycie Rynku. W czasie Finału przewidziano sporo atrakcji  dla dorosłych i dla dzieci: koncerty, pokazy, animacje, w tym militarne m.in. pokazy umiejętności psów ratowniczych OSP GRS Nowy Sącz, strzelnica ASG z Sądeckim Airsoftem czy aktywności z Z.S. Strzelec O.S.W. Nowy Sącz, przejażdżki terenówkami z KRT 4×4, możliwość nabycia fantów w zamian za zasilenie skarbonek WOŚP oraz wiele innych niespodzianek. Do zdobycia za „wrzutę do skarbonek WOŚP” będzie można m.in. nabyć kolację w towarzystwie Prezydenta Nowego Sącza, obrazy, rękodzieła, biżuterię, zaproszenia na imprezy kulturalne i oczywiście gadżety WOŚP.  W samym Ratuszu zainstalowany zostanie przez Hobbity.pl Games Room, a dzieci będą mogły pobawić się z animatorami lub spróbować swoich sił w programowaniu robotów.

Podczas Finału z mieszkańcami Nowego Sącza zagrają: Pałac Młodzieży w Nowym Sączu, Justyna Zawiślan i Jonatan, Krzysztof Bajerski Weddingbar, Krav Maga Poland – Fight Team Nowy Sącz, Maniek i Bartez, Straż Pożarna Nowy Sącz, Ania Szlagowska, Wiolka Marcinkiewicz & South Breakers, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa, Viva Salsa Nowy Sącz, Strongman Tomasz Kowal, Pozytywka, Kruca Banda, TFB, 4 Szmery oraz Arkadio. Nie zabraknie także „światełka do nieba” tym razem puszczanego przez mieszkańców latarkami wszelkiego kalibru. W tym dniu mieszkańcy Nowego Sącza będą mogli powalczyć także o sprzęt medyczny o wartości 50 tys. zł dla miejscowej placówki medycznej realizując konkurs „Ściskawa”, w którym chodzi o to, by na określonej powierzchni zmieściło się w określonym czasie jak najwięcej ludzi. Nowosądecka „Ściskawa” rozpocznie się o godz. 18.00. Szczegóły Finałowego programu dostępne są w Internecie na profilach Facebook i Instagram: wospnowysacz oraz na stronie: wospnowysacz.pl

Należy zaznaczyć, że nowosądecki Finał WOŚP dla mieszkańców Nowego Sącza nie odbyłby się
bez wielu Partnerów wydarzenia. I tu ogromne podziękowania należy kierować do już wymienionych wcześniej oraz następujących podmiotów: Urząd Miasta Nowego Sącza,  MPK Sp. z o.o. w Nowym Sączu, Way2Go, Newag S.A., Youngtimer Nowy Sącz, Trojan Sport, Galeria Trzy Korony, Galeria Sandecja, Centrum Handlowe Gołąbkowice, Auchan Nowy Sącz, STS-COM Drukarnia Wielkoformatowa, Steel Roses Poland, MotoSacz.pl, DE2, Restauracja Bohema, Pizzeria Maximus, Teatr Nowy w Nowym Sączu, InfoPlay,  VIP Security System Sp. z o.o.,  Sklep Jubilerski Sezam, American Burger Point, Coctail Bar Wałowa,

Stary Coctail Bar, Huzar, Ford Wikar, Centrum Edukacji Międzykulturowej w Nowym Sączu, Create and Hand Made by Kinia Kącka, Boulder Zone, DJ Matt, DJ Misiek, Starsky Live Show, DronaVista.pl. Nad bezpieczeństwem wolontariuszy czuwać będą funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu oraz Straż Miejska.

Informujemy też, że w niektórych punktach Nowego Sącza zostały umieszczone skarbonki stacjonarne, do których już można wrzucać datki: Sklep Nowa Zielarnia, Kawiarnia Prowincjonalna, TEB Edukacja, Fight House, Przychodnia „Słyszę”, I LO, II LO, ZS Akademickich, SP nr 9, SP nr 11, Przedszkole „Jaś i Małgosia”, Przedszkole nr 4, Przedszkole nr 14.

Dotychczas sprzęt specjalistyczny zakupiony i przekazany przez Fundację WOŚP dla nowosądeckich placówek, z którego korzystamy w potrzebie, kosztował  2 mln 015 533  zł.
Podczas zeszłorocznego Finału WOŚP mieszkańcy Nowego Sącza byli niezmiernie hojni i sztab zebrał rekordową dotąd sumę: 106 802,23 zł
Czy uda się w tym roku mieszkańcom naszego miasta  pobić kolejny rekord? Dowiemy się w poniedziałek 14.stycznia.

Nowosądeczanie – zagrajmy razem! Bo granie w pomaganie jest dziecinnie proste!

Kontakt:
Sztab WOŚP nr 4666 Nowy Sącz
tel. 604 621 222
e-mail: [email protected]

 

 

FORDELEKT
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]