Nowy Sącz. Wykluczenie z Budżetu Obywatelskiego wycieczek integracyjnych? (oddaj swój głos)

Nowy Sącz. Wykluczenie z Budżetu Obywatelskiego wycieczek integracyjnych? (oddaj swój głos)

Nowy Sącz, wycieczki

W poprzednich konsultacjach zadawaliśmy pytanie dotyczące projektów o znamionach biznesowych, ściślej konsumenckich. To jednak szeroki zbiór możliwych projektów. Pytaliśmy także konkretnie o spotkania integracyjne w ramach sądeckiego Budżetu Obywatelskiego. Można o tym przeczytać – TUTAJ. Tym razem chcielibyśmy przedstawić kolejny typ projektu i poddać ten problem publicznej ocenie. Chodzi o projekty zawierające integracyjne wyjazdy.

Organizacja wycieczek integracyjnych nie jest wyłącznym motywem żadnego z realizowanych projektów Budżetu Obywatelskiego w Nowym Sączu w 2023 roku. Natomiast w dziewięciu osiedlach działania turystyczne, wycieczkowe – zaplanowano. Dziewięć osiedli, to 36% spośród wszystkich w Nowym Sączu. Należy uznać to za znaczną skalę. Kwotowo to także sporo, bo aż 440.993 zł.

Trzeba zatem zadać także otwarte i niezależne pytanie dotyczące organizacji takich wydarzeń. Nasze konsultacje nie polegają na tym, że chcemy stawiać tezy i narzucać odpowiedź. Zakładamy, że mogą istnieć stanowiska, że takie przedsięwzięcia powinny być regulaminowo dopuszczane w sądeckim Budżecie Obywatelskim.

Trzeba także zauważyć, że wiele osób skorzystało z możliwości nieodpłatnych wyjazdów na przestrzeni ostatnich dwóch lat. Wyjazdy nie są ograniczane do osiedli. Osobnym zagadnieniem jest to, czy takie projekty powinny dotyczyć wszystkich obywateli miasta. Oczywiście, wykluczenie takich wyjazdów jest najdalej idącą regulacją w ramach istniejącego regulaminu Budżetu Obywatelskiego w Nowym Sączu.
Prosimy o oddanie swojego głosu w tej sprawie – TUTAJ.

logotyp

Autor: Grupa Młodzieżowa Małachowskiego

Reklama