Nowy Sącz. Wykluczenie z Budżetu Obywatelskiego spotkań integracyjnych? (oddaj swój głos)

Nowy Sącz. Wykluczenie z Budżetu Obywatelskiego spotkań integracyjnych? (oddaj swój głos)

Nowy Sącz, Budżet Obywatelski

Organizacja spotkań (imprez integracyjnych) w ramach sądeckiego Budżetu Obywatelskiego to ważne zagadnienie. Ono bodaj stało się emblematyczne dla dyskusji odnośnie Budżetu Obywatelskiego w Nowym Sączu. Prawdopodobnie to właśnie ta sprawa była powodem zapowiedzianych badań Komisji Rewizyjnej Rady Miasta.

Skala organizowanych imprez integracyjnych w 2023 roku jest większa niż organizowanych wycieczek. W 18 osiedlach zaplanowano takie imprezy. Kwota łączna to 608 801 złotych. Należy zaznaczyć jednak słowo „imprezy”. Nie jest ono użyte przypadkowo, ponieważ organizowanym spotkaniom towarzyszy catering, oprawa muzyczna, budżety na osobę rzędu nawet 200 zł. Trzeba odpowiedzieć na pytanie, czy powinny być wykluczane z projektów takie wydarzenia, jak imprezy integracyjne. Nie chodzi o narzucenie odpowiedzi. Nie chodzi o postulowanie, aby wykluczyć organizację takich spotkań w regulaminie Budżetu Obywatelskiego.

Binarne podejście jest także ryzykowne, ponieważ można wylać dziecko z kąpielą. Istnieje możliwość dopuszczenia spotkań integracyjnych dla dzieci, dla seniorów z ograniczonym budżetem wydatków na osobę do 30, 50 złotych. Może warto i taki wariant wziąć pod uwagę?

Ważny w tej sprawie jest głos Obywateli Miasta. Zdaje się, że istnieją trzy możliwości:
a) zostawiamy, jak jest teraz
b) usuwamy wszystkie spotkania integracyjne
c) limitujemy, co do uczestników i kwot
Prosimy o oddanie swojego głosu w tej sprawie – TUTAJ.

Autor: Grupa Młodzieżowa Małachowskiego

Share on twitter
Share on facebook