Nowy Sącz. Powstają fundamenty pod nowy most (ZDJĘCIA)

Nowy Sącz. Powstają fundamenty pod nowy most (ZDJĘCIA)

Most ul. Kamienna

Na placu budowy jednej z najpoważniejszych inwestycji drogowych w Nowym Sączu widać postęp. Powstają fundamenty pod nowy most na ul. Kamiennej.  W czerwcu 2020 roku z powodu zniszczeń spowodowanych przez powódź, zamknięty został dotychczasowy most. Jest szansa, że końcem sierpnia 2023 roku będzie gotowa nowa przeprawa przez rzekę Kamienica.

Powstanie tu most trójprzęsłowy, z jezdnią o szerokości 2×4 m i ścieżką pieszo-rowerową. Przebudowane zostaną także drogi dojazdowe. Według wymagań inwestora, prace przy budowie nowego mostu powinny się zakończyć w wakacje. Wykonawca realizuje to zadanie za kwotę 13 644 366 zł brutto. Most będzie objęty 10-letnią gwarancją.

– Termin zakończenia prac, czyli do końca sierpnia tego roku, jest niezagrożony – zapewnia prezydent Ludomir Handzel.

w 2019 roku doszło do uszkodzenia dźwigarów przęsła starego mostu. Przeprawę doraźnie wzmocniono i przywrócono ruch. Niespełna osiem miesięcy później trzeba było jednak ponownie ją zamknąć, gdy po ulewnych opadach deszczu, uszkodzona konstrukcja zaczęła stanowić poważne zagrożenie. Aktualnie podróże z Nowego Sącza do sąsiedniej gminy Kamionka Wielka umożliwia wojskowy most tymczasowy.

 

zródło/fot. MZD

czytaj także: Nowy Sącz. Opłaty za egzamin na prawo jazdy drożeją o 48 proc.

Share on twitter
Share on facebook