Nowy Sącz, WSB-NLU: przy ulicy Zielonej otworzy się portal do rozszerzonej rzeczywistości

W ciągu pierwszych 24 godzin zarejestrowało się ponad 250 osób, a dziś jest ich już trzy razy więcej...  W nowosądeckiej Wyższej Szkole Biznesu rozpoczęło się odliczanie dni jakie pozostały do widowiskowego wydarzenia "Potęga Informatyki" - festiwalu pełnego świateł, laserów, specjalnej muzyki, emocji, inspiracji oraz efektów specjalnych.  W grudniu przy ulicy Zielonej otworzy się portal do rozszerzonej rzeczywistości. Wprowadzenie w "Augmented reality" zapowiadane jest jako absolutny hit tegorocznej "Potęgi Informatyki". 

Renault2

W ciągu trzech dni - od 11 do 13 grudnia na terenie kampusu uczelni studenci pokażą, do czego zdolne są współczesne komputery i co można zrobić dzięki zaawansowanej znajomości informatyki. Będzie można poznać m.in. podstawy powstawania gier i stron w oparciu o popularny serwis Reddit, wysłuchać panelu o zagrożeniach wynikających z cyfryzacji świata, a także o potędze systemu Blockchain, czyli rejestru transakcji. Dzięki oprawie, na którą składają się światła, różnorodne efekty specjalne, oraz specjalna muzyka organizatorzy i prelegenci zapewnią niepowtarzalny klimat imprezy. W programie przewidziano też konkursy dla gości, pokaz Animation Dance, czyli tańca z przy użyciu scenografii wygenerowanej komputerowo oraz wspomniane już wprowadzenie do rozszerzonej rzeczywistości.

Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny, a cały program będzie powtarzany w ciągu wszystkich trzech dni. Dokładny harmonogram wydarzeń oraz formularz rejestracyjny dostępny jest na stronie http://pi.wsb-nlu.edu.pl/

Ilość miejsc jest ograniczona!

 

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.