Nowy Sącz: Wiadukt znów okazał się pułapką dla samochodu ciężarowego

Choć przed wiaduktem na ulicy Zielonej w Nowym Sączu widnieją ostrzeżenia o dopuszczalnej wysokości samochodów pod nim przejeżdżających (3,25 m), wielu kierowców je lekceważy lub ich nie zauważa. Dość często słychać doniesienia o autach ciężarowych, które klinują się pod przeprawą. Wczoraj (28 stycznia) również doszło do takiej sytuacji.

Renault2

O 13:22 do działań zadysponowano zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Nowym Sączu. Oprócz strażaków na miejscu pojawił się patrol policji.

- W wyniku zdarzenia uległa uszkodzeniu zabudowa samochodu ciężarowego. Konstrukcja zabudowy wraz z plandeką samochodu opierała się o wiadukt, a samochód ciężarowy znajdował się za wiaduktem. Kierowca opuścił pojazd o własnych siłach nie uskarżając się na żadne dolegliwości. Jeden pas ruchu był zablokowany - relacjonują funkcjonariusze PSP.

Policjanci kierowali ruchem, natomiast strażacy zabezpieczyli teren i usunęli elementy zniszczonego pojazdu z jezdni, wykorzystując w tym celu narzędzia hydrauliczne. Przy użyciu wyciągarki przemieścili większe części plandeki na pobocze.

Działania strażaków trwały ponad godzinę. Na miejscu pozostali policjanci, oczekując na właściciela pojazdu. Kierowca został natomiast ukarany mandatem.

O podobnym zdarzeniu, do którego doszło na ulicy Węgierskiej, pisaliśmy TUTAJ.

fot. PSP w Nowym Sączu

WIŚMAŁA2020

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.