"Od A klasy do ekstraklasy"

Pod takim hasłem przebiegała dzisiaj, kolejna już w ostatnim czasie konferencja w MKS Sandecja Nowy Sącz.

Renault2

- Portal "naszsport", którym zawiaduję m.in ja, zajmuje się piłką nożną, ale na tych niskich i najniższych szczeblach ligowych - mówi Michał Janus. - Stąd zrodził się pomysł rozegrania meczu pomiędzy zespołami złożony z zawodników z A klasy, V, IV ligi a pierwszoligową Sandecją. Ma to być takie zderzenie amatorów z zawodowcami.
- W naszym regionie pewnie jest to nowość, jak jest w Polsce tego nie wiem - dodaje Mariusz Oracz "naszsport" - Celem tego meczu, ale i portalu jest pokazanie tych młodych, zdolnych piłkarzy. Gdyby w czasie takiego meczu Sandecja czy inne kluby wypatrzyły jakiegoś perspektywicznego zawodnika dla siebie byłoby wspaniale. W regionie, nie tylko na Sądecczyźnie jest naprawdę wielu ciekawych piłakrzy. Warto ich pokazać.
Wybór zawodników, którzy wezmą udział w takim meczu nie będzie łatwy.
- Ten pomysł zrodził się już dawno, a że mamy 110 lecie powstania klubu Sandecja, więc okazja jest znakomita do zorganizowania takiej potyczki - mówi Michał Janus. - Mamy już w notesach sporo nazwisk z Sądecczyzny, gorlickiego czy Limanowej. Były różne plebiscyty, oglądaliśmy wiele meczów i tak zapisaliśmy ponad 20 piłkarzy, którzy naszym zdaniem powinni zagrać w tym meczu. Oczywiście dla nikgoo drogi nie zamykamy. Pierwsze powołania będą już w najbliższym czasie. Piłkarze zostaną przedstawieni w mediach, co dla nich samych będzie już nobilitacją. Planujemy konsultacje od lutego. W sumie spotkamy się 6 razy. Będzie też obóz dochodzeniowy, oczywiście musimy też uwzględnić terminarze ligowe . Jestem przekonany, że będzie bardzo ciekawie, nie tylko sportowo.
- Zapowiada się nie tylko wydarzenie sportowe, bowiem nie zabraknie wielu innych atrakcji z związanych z jubileuszem klubu - informuje dyrektor Wydziału Sportu UM w Nowym Sączu Tomasz Baliczek. - Jednym z nich będzie akcja charytatywna. Na jaki cel, to na razie jest niespodzianka, która zostanie powiedziana we właściwym czasie.
Oczywiście taki mecz nie może się odbyć bez akceptacji klubu Sandecja.
- Każdy pomysł jest cenny i można tylko przyklasnąć inicjatorom - stwierdził prezes klubu z Kilińskiego Artur Kapelko. - Uważam, że z pasji rodzą się wspaniałe idee. Piłka nożna pokazuje, że można z A klasy trafić na salony, czyli do ekstrakalsy. To, że ktoś dziś gra w niższych ligach nie znaczy, że jutro nie będzie wyżej. Ktoś taki jak Robert Lewandowski jest najlepszym przykładem. Mecz będzie rozegrany w lipcu, ale dokładnej daty jeszcze nie ma, bo nie znamy ligowego terminarza, ale są cztery warianty. Z pewnością będzie to ciekawy mecz. Liczymy na kibiców, bo zapowiada się moc atrakacji.
Na zdjęciu, od lewej: Mariusz Oracz, Artur Kapelko, Tomasz Baliczek, Michał Janus

WIŚMAŁA2020

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.