Nowy Sącz: nauczyciele nadal strajkują. Zobacz gdzie!

Jak poinformowało dziś biuro prasowe Urzędu Miasta, w Nowym Sączu wciąż strajkuje dziesięć szkół. Pięć placówek zakończyło już protest, a osiem zawiesiło.

Spośród 39 szkół, dla których organem prowadzącym jest miasto, 16 w ogóle nie przystąpiło do strajku.

TLENOTERAPIA

Placówki, które wciąż protestują to:

 • Szkoła Podstawowa nr 16 z Oddziałami Integracyjnymi im. Orląt Lwowskich,
 • Szkoła Podstawowa nr 20 z Oddziałami Integracyjnymi im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego,
 • I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Długosza,
 • Zespół  Szkół  nr  1 im. Komisji Edukacji Narodowej,
 • Zespół  Szkół  nr  2 im.  Sybiraków,
 • Zespół  Szkół  nr  3 im. Bolesława Barbackiego,
 • Zespół Szkół Samochodowych im. inż. Tadeusza Tańskiego,
 • Zespół Szkół Elektryczno - Mechanicznych im. gen. Józefa Kustronia,
 • Zespół  Szkół Ekonomicznych,
 • Zespół  Szkół  Budowlanych

Powyższe dane pochodzą z komunikatu jaki otrzymaliśmy z Urzędu Miasta Nowego Sącza. Z informacji jakie do nas dotarły od nauczycieli wynika, że strajk kontynuowany jest także w Szkole Podstawowej nr 15.

Strajk zawieszony został w Szkołach Podstawowych nr: 1, 7, 8, 17, a także w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Marii Konopnickiej, Zespole Szkół i Placówek Oświatowych przy ulicy Nadbrzeżnej oraz w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.

Protesty zakończono natomiast w Szkołach Podstawowych nr: 3, 6, 11, 14 oraz 18.

fot. ilustr. pixabay

Nowy Sącz: nauczyciele odpuszczają. Strajkuje 357 z 2064 zatrudnionych w sądeckich szkołach

 

Popieram nauczycieli, ale nie wszystkich

BrowarSylwester2

8 comments

  • krystyna 23 Kwiecień, 2019 at 13:11 Odpowiedz

   a ty pojdzieszz pasc krowy bez wyksztalcenie tylko tyle bedziesz mogl robic ,albo idz do szkoly prywatnej ,zaplacz czesne – nie stac cie ? to siedz cicho i nie zabieraj glosu w temacie o ktorym nie masz pojecie.

   • Sądeczanin 23 Kwiecień, 2019 at 13:55 Odpowiedz

    Nauczyciele to jedna wielka banda… Krystyna a Tobie co sie dzieje?? ona ma racje, źle wam jest?? a teraz co po swietach dalej macie wolne i to platne gdzie co niektorzy musza pracowac.. Wakacje? płatne gdzie inni ich nie maja. Fundusz Socjalny na wypasie. Ferie wolne i oczywiście platne!! i pracujecie po maks 5h dziennie. Plus druga wyplata z tych wszystkich korepetycji ktore sa udzielane i oczywiscie nie odprowadzacie zadnych podatkow i skladek… „krowy pasc” hmmm no ciekawe tylko ze szkola niczego nie uczy.. do czego w zyciu bedzie uczniom potrzebne jak sie rozmnaza pantofelek.. o Historii nie macie bladego pojecia.. Kibice (Ci sami na ktorych mowicie Kibole) wiedza wiecej niz Wy i to oni uczą mlodziez. Nauczajcie dzieci/mlodziez jak napiac CV i list motywacyjny. nauczcie ich jak rozmawiac na rozmowach kwalifikacyjnych. a nie siedzicie i pierdzcie w stolki bo wam wygodnie i tak malutko zarabiacie… moglibyscie sobie darowac tego calego cyrku i wziac sie do roboty a jak sie wam faktycznie nie podoba to do Biedronki bedziecie „wykladac” chemie… na polki….

    • Małgorzata 23 Kwiecień, 2019 at 22:32 Odpowiedz

     Rzecz w tym, że nauczyciele mogą zastąpić pracowników Biedronki, mogą też paść krowy, natomiast w drugą stronę to nie działa, bo ani pracownicy marketu ani pasterze nie zastąpią nauczycieli. Wg Pana nauczyciele pracują 5 h dziennie, wg mnie piłkarze- 90 minut tygodniowo, bo tyle trwa mecz.

Wypowiedz się w tej sprawie

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w Polityce prywatności oraz regulaminem, dostępnymi na stronie internetowej.