Nowy Sącz: nauczyciele odpuszczają. Strajkuje 357 z 2064 zatrudnionych w sądeckich szkołach

W tym tygodniu w dziewięciu sądeckich szkołach nauczyciele zakończyli strajk. Na 39 placówek, dla których organem prowadzącym jest Miasto Nowy Sącz, 8 kwietnia do strajku przystąpiły 23 placówki, w tym 22 szkoły i Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna. Po świętach  akcja strajkowa będzie kontynuowana w sześciu szkołach podstawowych i w ośmiu szkołach średnich.

Renault2

"17 kwietnia (ostatni dzień zajęć dydaktycznych w szkołach przed wiosenną przerwą świąteczną) decyzję o zakończeniu strajku podjęło 9 placówek.  Po przerwie świątecznej kontynuowanie strajku deklarują nauczyciele z 14 szkół, w tym z 6 szkół podstawowych i z 8 szkół średnich. Dane zbiorcze z 17 kwietnia wskazują, że na 2064 nauczycieli zatrudnionych we wszystkich sądeckich placówkach oświatowych do strajku w tym dniu przystąpiło 357 nauczycieli, co stanowi 17,3% sądeckich pedagogów" - czytamy w komunikacie Urzędu Miasta Nowego Sącza.

 

Nauczyciele najliczniejszą grupą w radzie miasta Nowego Sącza. Ile zarabiają? Zaglądamy do portfeli rajców!

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.