Nowy Sącz. W weekend studenci przejmą miasto! [ZAPOWIEDŹ]

Nowy Sącz. W weekend studenci przejmą miasto! [ZAPOWIEDŹ]

Już w ten weekend klucze do miasta przejmą sądeccy studenci. Od 17 do 19 maja potrwają Juwenalia Akademii Nauk Stosowanych – nie tylko dla osób studiujących. Jak podkreślają przedstawiciele Samorządu Studentów ANS, wydarzenie to będzie otwarte dla wszystkich Sądeczan. Wstęp na Juwenalia będzie całkowicie darmowy! Biletowane są wyłącznie wejścia do klubów.

Pierwszy dzień rozpocznie się o godzinie 13:00 zlotem samochodowym na rynku, gdzie prezydent przekaże studentom klucze do miasta. Tam również odbędzie się konkurs motoryzacyjny, w którym udział może wziąć udział każdy zainteresowany mieszkaniec chcący pochwalić się swoimi pojazdami.

Następnie na Wólkach utworzone zostanie miasteczko ANSu – właśnie tam każdy z sześciu wydziałów przedstawi swoją ofertę edukacyjną. Szczególnie zaproszeni na tą część niech czują się maturzyści. Miasteczko ANS otwarte będzie od godziny 14:30 do 18:00 i zakończy się meczem pomiędzy studentami a wykładowcami.

W sobotę odbędzie się turniej ANS Cup. Będzie można wziąć udział w siedmiu dyscyplinach punktowanych. Odbędzie się m.in.: turniej piłki nożnej, piłki siatkowej, bieg oraz strzelectwo laserowe. W tych wszystkich dyscyplinach każdy wydział posiadać będzie swoją reprezentację – ten z największą liczbą punktów zostanie ogłoszony zwycięzcą turnieju. Wieczorem na Starej Sandecji rozpoczną się koncerty – między innymi zespołu w całości złożonego ze studentów ANS Art&Sound. Na scenie wystąpią też Astro Waves oraz gwiazda wieczoru, którą będzie Wac Toja.

Pasmo niedzielnych wydarzeń rozpocznie się od godz. 17:00 skeczem studenckim w Bibliotece ANS. Następnie  stand-upowy występ da Bartosz Gajda (wejściówki są darmowe – wejdzie tyle osób ile się zmieści w sali). Na zakończenie dnia i samych Juwenaliów odbędzie się pokaz filmowy w plenerze – na terenie restauracji 88. Do zorganizowania kina plenerowego zaproszeni zostali młodzi ludzie z grupy Plener for You. Tym spokojnym akcentem osoby studiujące oddadzą klucze do miasta i rozpoczną przygotowania do zbliżającej się letniej sesji egzaminacyjnej oraz obron prac dyplomowych.

Imprezy klubowe w piątek (od godz. 21:00) i sobotę (od godz. 22:00) odbędą się w trzech klubach -w każdym z nich popłynie inny rodzaj muzyki. W LaRoce będą to latynoskie brzmienia, klub X przywita uczestników rapem oraz disco a pub Piwnica oddany zostanie imprezowiczom, którzy wypróbują swoje własne głosy przy mikrofonach.

 

fot. Adrian Maraś

Czytaj też:

ORLEN Wyścig Narodów przejedzie przez region. Utrudnienia na drodze [harmonogram]

Reklama