ORLEN Wyścig Narodów przejedzie przez region. Utrudnienia na drodze [harmonogram]

ORLEN Wyścig Narodów przejedzie przez region. Utrudnienia na drodze [harmonogram]

Przed nami ORLEN Wyścig Narodów. IV etap rozegra się 18 maja w województwie małopolskim i podkarpackim. Część trasy będzie przebiegała przez Sądecczyznę. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami. 

 W tegorocznej edycji ORLEN Wyścig Narodów wezmą udział 22 reprezentacje narodowe oraz trzy drużyny kolarskie z Polski. Sportowa rywalizacja odbędzie się w dniach 15-19 maja. Dwa pierwsze etapy zostaną rozegrane w Czechach, kolejny na Słowacji. Dwa ostatnie w Polsce.

– Tu nie ma przypadków, jest za to przyszłość kolarstwa. ORLEN Wyścig Narodów daje absolutnie unikalną szansę i wszyscy o tym wiedzą. To dlatego ta impreza jest tak niezwykła i z roku na rok coraz bardziej się rozwija – mówi Czesław Lang, który odpowiada za organizację imprezy. W tym roku kolarze ruszą 15 maja z Czech, a później przez Słowację dotrą do Polski, gdzie 19 maja poznamy zwycięzcę.

– Trasa jest wymagająca, to na pewno, na każdym etapie nie brakuje pagórków i poważnych podjazdów. Drugi i trzeci odcinek kończą się podjazdami, gdzie można się spodziewać prawdziwej walki górali. Przyznam szczerze, że nie mogę się doczekać, żeby być blisko tego, co przed nami, bo wiem, jak ambitnie ścigają się młodzi kolarze, którzy wiedzą, że dostają szansę – powiedział Czesław Lang.

Sportowa sobota na Sądecczyźnie

Czwarty etap ORLEN Wyścigu Narodów odbędzie się w sobotę 18 maja na drogach powiatu nowotarskiego, limanowskiego, nowosądeckiego, gorlickiego i jasielskiego. Tego dnia zawodnicy wystartują o godzinie 11:45 z Niedzicy (start ostry o 12:05 z Krośnicy) i będą mieli do pokonania najdłuższy, 175-kilometrowy odcinek. Na teren powiatu nowosądeckiego kolarze wjadą około godziny 13:00 w Woli Kosnowej. Zawodnicy będą poruszać przez miejscowości Wola Piskulina i Zagorzyn w kierunku Łącka, następnie Czarnego Potoku, Olszany, Olszanki, Naszacowic, Podegrodzia, Stadeł, Brzeznej, Starego Sącza. Następnie ulicą Węgierską i Biegonicką w Nowym Sączu przejadą w kierunku Łazów Biegonickich, po czym ponownie wjadą na teren miasta i ulicą Mała Poręba pojadą w stronę Nawojowej, następnie do Popardowej Niżnej, Kamionki Małej, Kamionki Wielkiej, Królowej Polskiej, Królowej Górnej, Boguszy, Binczarowej i Florynki (peleton opuści teren powiatu nowosądeckiego około godziny 14:35), by później skierować się na drogi powiatu gorlickiego i jasielskiego.

Jak informuje Aneta Izworska z Zespołu Prasowego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, na trasie wyścigu należy spodziewać się sporych utrudnień w ruchu kołowym. Dla zapewnienia bezpieczeństwa będzie on wstrzymywany przed przejazdem zawodników, w zależności od występującego natężenia ruchu. Policja apeluje, aby kierowcy wybierali alternatywne trasy, a w przypadku konieczności poruszania się drogami, na których odbywa się wyścig, prosimy o stosowanie się do poleceń służb.

TRASA IV ETAPU, 18 MAJA BR. (Niedzica/Krośnica – Jasło)

START: Niedzica/Krośnica – Grywałd – Krościenko nad Dunajcem – Tylmanowa – Ochotnica Górna – Kamienica – Zbludza – Wola Kosnowa – Wola Piskulina – Zagorzyn – Łącko – Czarny Potok – Olszana – Olszanka – Naszacowice – Podgrodzie (W-969/obwodnica) – Stadła (W-969/obwodnica)  – Brzezna (W-969/obwodnica) – Stary Sącz (W-969/obwodnica) – Nowy Sącz (ul. Węgierska, Biegonicka) – Łazy Biegonickie – Nowy Sącz (ul. Mała Poręba) – Nawojowa (DK-75) – Popardowa Niżna – Kamionka Mała – Kamionka Wielka – Królowa Polska – Królowa Górna – Bogusza – Binczarowa – Florynka – Brunary – Uście Gorlickie – Gładyszów – Sękowa – Męcina Mała – Lipinki – Wójtowa – Osobnica – META: Jasło.

ORLEN LANG TEAM RACE

Imprezie głównej towarzyszy ORLEN Lang Team Race w Arłamowie już w sobotę. Jest to zapowiedź  wyścigu amatorskiego który odbywa się każdego roku dzień przed finałem Orlen Wyścig Narodów w Arłamowie w Hotelu Arłamów.

Takimi wydarzeniami żyje rowerowa Polska! 18 maja w Arłamowie ORLEN Lang
Team Race.

– Po raz kolejny zapraszamy do Hotelu Arłamów! To nasze sprawdzone miejsce, które lubiane jest przez wielu kolarzy-amatorów, ale także przez zawodowców z WorldTouru! – mówi Czesław Lang, który odpowiada za organizację tego wydarzenia.

– ORLEN Lang Team Race to nie tylko rywalizacja, ale również doskonała okazja do integracji społeczności kolarskiej. Bez względu na to, czy jesteś doświadczony czy zaczynasz swoją przygodę z rowerem, zapraszamy do udziału – zapowiada Czesław Lang, wicemistrz olimpijski z Moskwy i organizator wydarzenia.

W tegorocznym kalendarzu są trzy wyścigi, a pierwszy właśnie przy słynnym hotelu. W malowniczej scenerii województwa podkarpackiego można nie tylko walczyć ze sobą i rywalami, ale też odkrywać wyjątkowy region Polski. Przed kolarzami wspaniały widok na Bieszczady, a czeka ich 75 kilometrów jazdy. Wyzwaniem z pewnością będzie dwukrotne pokonanie sławnego podjazdu pod Kalwarię Pacławską, której historia sięga XVII wieku. Po wyścigu uczestnicy mogą zrelaksować się w Hotelu Arłamów, aby kolejnego dnia dopingować kolarzy z reprezentacji narodowych, którzy będą ścigać się w ramach ORLEN Wyścigu Narodów.

– Uwielbiam spotykać uczestników ORLEN Lang Team Race, bo to wspaniała społeczność ludzi, którzy kochają rower i kolarstwo. Sam nie mogę się już doczekać soboty, bo wiem, że będę wśród ludzi, którzy kochają sport, któremu i ja oddałem serce – mówi Czesław Lang.

Wydawanie pakietów startowych nastąpi na podstawie kodu QR w Hotelu
Arłamów, więcej szczegółów znajduje się w informacji:
https://langteamrace.pl/odbior-pakietu-startowego-wazne-informacje-arlamow
/
<https://langteamrace.pl/odbior-pakietu-startowego-wazne-informacje-arlamo
w/>

1. etap: 18.05.2024 (sobota) ORLEN Lang Team Race – HOTEL ARŁAMÓW
2. etap: 11.08.2024 (niedziela) ORLEN Tour de Pologne Amatorów – HOTEL
GOŁĘBIEWSKI KARPACZ
3. etap: 21.09.2024 (sobota) ORLEN Lang Team Race – BYTÓW

Więcej informacji na stronie organizatora:

https://orlenwyscignarodow.com/trasa/

https://orlenwyscignarodow.com/wp-content/uploads/2024/04/4-time-schedule.pdf

Patronat medialny nad wydarzeniem objął ,,Dobry Tygodnik Sądecki” DTS24.pl

Czytaj także: FAKRO podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego 2024

Źródło/Fot. Orlen Wyścig Narodów

Reklama