Nowy Sącz: w przyszłym tygodniu podpisanie umowy z wykonawcą mostu heleńskiego

Być może już nawet w przyszłym tygodniu uda się wbić przysłowiową łopatę pod budowę nowego mostu heleńskiego. Również za kilka dni nastąpi podpisanie umowy z wykonawcą - przedstawicielami firmy Banimex z Będzina. 

Renault2

--Na przekór wrogom, wszystko zostało dopięte na ostatni guzik. Z małym poślizgiem cel został osiągnięty. Przy tego typu inwestycjach, miesiąc tą w czy tamtą stronę nie ma żadnego znaczenia. Mam nadzieję, że żadne anomalie pogodowe nam nie przeszkodzą. To są już jednak rzeczy niezależne od urzędu - mówi prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak. - Inwestycja ta jest dla nas strategiczna. Na podpisaniu umowy będą obecni zaproszeni goście, osoby, które pomagały nam w uzyskaniu funduszy i pozwolenia na budowę.  

Od przetargu nie było żadnych odwołań. Wciąż nie znany jest jednak dokładny harmonogram prac.

- Liczę, że w przyszłym tygodniu wykonawca przedstawi harmonogram prac. Zarówno media jak i mieszkańcy będą na bieżąco informowani o przebiegu prac oraz o ewentualnych utrudnieniach czy zmianach organizacyjnych ruchu - dodaje prezydent.

Czytaj również: 

Nowy Sącz: most heleński zbuduje Banimex z Będzina. Za 76,5 miliona złotówek

MOST HELEŃSKI: łopata jeszcze nie wbita, ale jest pozwolenie na budowę 

Fot. Ilustracyjne - UM NS. 

PUMA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.