MOST HELEŃSKI: łopata jeszcze nie wbita, ale jest pozwolenie na budowę

Wprawdzie nie było symbolicznego wbicia łopaty, którą zapowiadał na 10. października Ryszard Nowak, ale jest pozwolenie na budowę mostu heleńskiego. Za kilka dni zostanie podpisana umowa z firmą, która stary most zburzy, a nowy zbuduje.

25. września Przedsiębiorstwo Wielobranżowe BANIMEX sp. z o.o. z siedzibą w Będzinie wygrało przetarg na realizację zadania za kwotę 76 mln. 456 tys. 800 zł . Wykonawca ma zapewnić 10-letnią gwarancję na wykonane prace.

Dzisiaj, na stronie Urzędu Miasta pojawiła się informacja o otrzymaniu przez Miejski Zarząd Dróg zezwolenia na realizację inwestycji drogowej.

"Dziś Miejski Zarząd Dróg otrzymał zezwolenie na realizację inwestycji drogowej pod nazwą "Przebudowa układu komunikacyjnego ulic Krakowska, Legionów, Bulwaru Narwiku w Nowym Sączu w ciągu dróg krajowych nr 75 i 28". Zgodnie z procedurą w przeciągu tygodnia podpisana zostanie umowa z  firmą Przedsiębiorstwo Wielobranżowe BANIMEX Sp. z o.o. z siedzibą w Będzinie, która zaoferowała wykonanie zadania za kwotę 76.456.800 zł z 10 letnią gwarancją na wykonane prace. 

Do dwóch tygodni od dnia podpisania umowy wykonawca przedstawi harmonogram robót związanych z budową nowego mostu"- informuje na stronie Urzędu Miasta  Renata Stawiarska,  podinspektor Referatu Komunikacji Społecznej.

Sądeczanie na drugą stronę Dunajca dostaną się szynobusem, który będzie kursował, co 50 minut, od poniedziałku do piątku, z przystanku Nowy Sącz Miasto na osiedle Helena i z powrotem. W weekendy szynobus będzie kursował rzadziej, jednak piesi i rowerzyści będą mogli jeszcze przez pewien czas korzystać z mostu. Na początku prowadzonych prac most będzie przejezdny. O całkowitym zamknięciu go dla pojazdów zarząd dróg poinformuje odpowiednio wcześniej.
Fot. UM Nowy Sącz

 

WIŚMAŁA2020

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.